ILIRIADA PORTAL

PS do tė bojkotojė seancėn e parė tė parlamentit

Shko poshtė

06092009

Mesazh 

PS do tė bojkotojė seancėn e parė tė parlamentit
Tiranė - Grupi parlamentar i Partisė Socialiste nuk do tė marrė pjesė nė seancėn e parė parlamentare qė pritet tė zhvillohet ditėn e hėnė.Ky ėshtė vendimi pėrfundimtar i mbledhjes sė grupit socialist prej 64 deputetėsh, ku 60 prej tyre kanė votuan pėr tė mos marrė pjesė, dhe vetėm 4 ishin pro pjesėmarrjes. Njė grup i posaēėm pune pritet tė ngrihet nė ditėt e ardhshme, i cili do tė vendosė pėr kushtet dhe kohėn se kur PS do tė hyjė nė parlament.

Pro vendimit tė shumicės sė deputetėve pėr tė mos marrė pjesė nė kuvend janė shprehur edhe kundėrshtarėt e kryetarit Rama, tė cilėt theksojnė se do tė zbatojnė vendimin e shumicės.

“Ne qė kemi paraqitur njė mendim ndryshe nė kėtė mbledhje, jemi duke kėrkuar njė mbėshtetje mė tė madhe, qoftė brenda partisė apo edhe nė opinionin publik, qė Partia Socialiste tė jetė nė parlament. Megjithatė, ne mbėshtesim vendimin e shumicės pėr bojkotimin e seancės sė parė”, deklaroi pas mbledhjes deputeti Arben Malaj.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi