ILIRIADA PORTAL

Reagon Partia Demokratike: Rama po dėmton tė ardhmen e 3 milion shqiptarėve pėr karrigen e tij

Shko poshtė

06092009

Mesazh 

Reagon Partia Demokratike: Rama po dėmton tė ardhmen e 3 milion shqiptarėve pėr karrigen e tij
Vetėm njė orė pas deklaratės sė Edi Ramės i cili konfirmoi publikisht se deputetėt e tij nuk tė marrin pjesė nė seancat e kuvendit, ka reaguar Partia Demokratike. Nė reagimin e saj, PD shpreh keqardhjen pėr kėtė vendim tė sotėm, duke shtuat mė tej se Edi Ramtashma e faktoi publikisht se nuk asnjė ndjenjė njerėzor pėr ata mijėra shqiptarė tė cilėve me njė veprim tė tillė u ka rrezikuar lėvizjen e lirė. Po ashtu sipas PD-sė Rama merr vendime vetėm pėr inetersat e tij pėr tė qendruar edhe pak kohė nė krye tė Partisė Socialiste, por nga ana tjetėr edhe duke prishur imazhin e vendit tonė.

[b]Deklarata e plotė. [/b]

Sot Edi Rama, humbėsi i zgjedhjeve tė 28 Qershorit, shpalli publikisht bojkotin e Parlamentit tė paralajmėruar me dhjetra e dhjetra herė 2 muajt e fundit, si rrugėn e vetme tė mbijetesės sė tij politike.

Partia Demokratike duke denoncuar kėtė qėndrim tė tij informon shqiptarėt, se me kėtė vendim tėrėsisht nė funksion tė karrierės sė tij politike, Edi Rama ka si qėllim tė vetėm bllokimin e procesit tė heqjes sė vizave midis Shqipėrisė dhe Bashkimit Evropian, duke dėmtuar nė kėtė mėnyrė qindra e mijra tė rinj shqiptarė qė presin me padurim tė lėvizin tė lirė nė Evropė dhe duke ndėshkuar qindra e mijra familjarė qė po me aq padurim presin tė lėvizin tė lirė drejt fėmijėve dhe familjarėve tė tyre nė emigracion.

Me vendimin e tij tė sotėm Edi Rama faktoi se ėshtė i zhveshur nga cdo ndjenjė dhe normė morale njerėzore dhe se pėr interesa tė veta personale ėshtė I gatshėm tė marrė cdo lloj vendimi nė dėm tė qytetarėve shqiptarė.

Partia Demokratike duke mbetur e hapur pėr bashkėpunim luajal me opozitėn u deklaron shqiptarėve se qėndrimet dhe vendimet e Edi Ramės nuk do tė mund tė pengojnė procesin e heqjes sė vizave.

PD ka besim tė plotė se Bashkimi Evropian kėtyre qėndrimeve primitive do tu pėrgjigjet me tė njėjtin qėndrim sic iu pėrgjigj bilbilave dhe borive qė Rama futi nė Parlament pėr tė bllokuar firmosjen e Marrėveshjes sė Stabilizim Asociimit midis Shqipėrisė dhe BE-sė.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Reagon Partia Demokratike: Rama po dėmton tė ardhmen e 3 milion shqiptarėve pėr karrigen e tij :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Sep 06, 2009 4:50 pm nga lidabica

Po kjo dihet tashme ,qe ky psikopat punon per qarqe antishqiptare greke dhe jane me se te priteshme sjelljet e tij aventureske dhe idioteske,por tani kuptoj se edhe atat qe i bejne fresk idiotesise dhe aventures se tij jane po njesoj me te.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi