ILIRIADA PORTAL

Blushi Seserit: Ti je budallaqe

Shko poshtė

06092009

Mesazh 

Blushi Seserit: Ti je budallaqe
Fyerje mes deputetėve nė mbledhje
Mbledhja e sotme e grupit parlamentar tė Partisė Socialiste ka degjeneruar nė batuta dhe fyerje personale. Teksa deputetėt ishin mbledhur pėr tė diskutuar mbi bojkotimin apo jo tė punimeve tė Kuvendit situata ka dalė jashtė kontrolli. Burimet konfidenciale thanė shumica e deputetėve kanė marrė fjalėn duke dhėnė mendimin e tyre nė raport me faktin nėse ėshtė apo jo e duhur idea e bojkotit tė Kuvendit. Teksa pozicionimet ishin tė dukshme nė kahe tė kundėrta situata ėshtė tensionuar ndjeshėm kur ka marrė fjalėn deputetja e re e Durrėsit Rudina Seseri. Ajo mėsohet tė ketė thėnė se mbėshtet fuqimisht bojkotin e punimeve tė Kuvendit teksa ka nėnvizuar se “ndonjė kėtu si Beni merret me vitin kur kam ardhur unė nė Partinė Socialiste”. Nė kėtė moment ka ndėrhyrė deputeti Ben Blushi i cili i ka kėrkuar Seserit tė tregojė se pėr cilin Ben e kishte fjalėn. Seseri e sqaron se personi tė cilit po i drejtohej pėr kėtė ēėshtje ishte Ben Blushi. Kaq ka mjaftuar qė situata tė ndėrlikohet dhe sipas burimeve Blushi ka paralajmėruar Seserin tė mos guxojė tė merret me emrin e tij. Nė debat e sipėr Blushi i ėshtė drejtuar deputetes sė Durrėsit duke e cilėsuar “budallaqe” madje duke ju drejtuar Ramės ka shtuar se “nuk e ke fajin t’i por ky qė e ka mbushur grupin me budallenj si puna jote”. Mė pas mėsohet tė ketė ndėrhyrė Edi Rama i cili ka paralajmėruar Blushin se nuk mund tė guxojė tė fyejė asnjė deputet tė Partisė Socialiste nė mbledhje. Blushi i ėshtė drejtuar Ramės duke shtruar pyetjen “po t’i kush je qė flet”. Situata pas shumė batutash dhe fyerjesh personale ka dalė jashtė kontrolli dhe shpėtimi ėshtė gjetur nga ish-kryeministri Pandeli Majko. Ky i fundit mėsohet tė ketė kėrkuar pesė minuta pushim pėr tė qetėsuar gjakrat e deputetėve. Pasi ka rifilluar mbledhja ėshtė vendosur qė punimet e Kuvendit duhet tė bojkotohen dhe se duhet ngritur njė grup pune qė do tė perpilojė modalitetet e rikthimit tė mundshėm tė Grupit Parlamentar tė Partisė Socialiste nė Kuvend

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Blushi Seserit: Ti je budallaqe :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Sep 06, 2009 4:33 pm nga ad

E gjithe kjo situate tregon se Rama e ka degraduar demokracine brenda PS duke e kthyer kete parti ne nje leve te cilen e perdor sa here i cenohen interesat personale. Ajo ēka eshte me e keqia, eshte fakti qe zerat ndryshe brenda kesaj partie po behen gjithnje e me te dobet per shkak te injorances klanore qe ka perfshire kete parti, ndersa Rama po i rrit gjithnje e me shume hapesiren per ta sunduar PS ne menyre absolute. Kjo menyre te drejtuari tashme i ka dhene efektet e veta negative brenda jetes se PS, dhe mendoj se PS po perjeton degradimin me te mash ne historine e vet qe nga krijimi i saj.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Sep 06, 2009 4:45 pm nga lidabica

E ka lene gorllekun Erionka tani e ka mare kjo me gjithe mend budallaqe,mire i ka thene Blushi...u bone ti
Edhe nje cike dhe do t'i shohim me parruke keta socialistet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi