ILIRIADA PORTAL

Rama: Ja kushtet pėr hyrjen nė Parlament

Shko poshtė

07092009

Mesazh 

Rama: Ja kushtet pėr hyrjen nė Parlament
Tiranė – Kryetari nė detyrė i Partisė Socialiste Edi Rama ka publikuar para pak momentesh kushtet qė vė partia e tij pėr tė marrė pjesė nė punimet e Parlamentit tė ri.“Legjitimiteti politik dhe moral i kėtyre zgjedhjeve qe plotėsisht i cunguar. Partia Socialiste e kushtėzon praninė e saj nė kuvendin e dalė prej zgjedhjeve me plotėsimin e disa kushteve”, tha Rama nga selia rozė.

Sipas tij, PS [b]kėrkon transparencė tė plotė[/b] pėr zgjedhjet e 28 qershorit, duke theksuar kėshtu [u]k[/u][b]rijimin e njė ligji tė posaēėm[/b]. Gjithashtu, PS kėrkon [b]krijimin e njė komisioni hetimor [/b]me praninė e OSBE-ODIHR tė pėrbėrė me shumicė nga deputetėt opozitarė.

“[b]Kėrkojmė identifikimin e pėrgjegjėsive tė tė gjithė zyrtarėve tė Ministrisė sė Drejtėsisė qė kanė dhėnė leje pėr personat e dėnuar[/b]”, tha mė tej Rama. Ai shtoi se “[b]synojnė kthimin nė vendet e punės tė tė gjithė punonjėsve nė administratėn publike dhe vendore, pėr shkak se kanė kontribuar nė zgjedhjet e Partisė Socialiste”.[/b]

Njė tjetėr kusht, sipas kreut socialist nė detyrė, ka tė bėjė me [b]identifikimin e pėrgjegjėsive tė tė gjithė drejtuesve tė administratės publike qė kanė pėrdorur postet e tyre nė shėrbim tė Partisė Demokratike[/b][b][i].[/i][/b][b] Rama ka kėrkuar edhe balancimin e Kėshillit Kombėtar tė Radios dhe Televizionit (KKRT) dhe Televizionit Publik Shqiptar (TVSH). [/b]
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi