ILIRIADA PORTAL

Meta: Bojkoti i PS-sė, iniciativė e vjetėr

Shko poshtė

07092009

Mesazh 

Meta: Bojkoti i PS-sė, iniciativė e vjetėr
Tiranė – Kryetari i Lėvizjes Socialiste Ilir Meta ka shprehur keqardhjen pėr ngjarjen e ndodhur nė Dibėr pas tėrmetit tė mbrėmshėm. “Me kėtė rast dua tė shpreh solidaritetin tim dhe tė LSI-sė me tė gjithė tė dėmtuarit dhe njėkohėsisht tė inkurajojmė Qeverinė dhe pushtetin vendor, si dhe njėsitė e emergjencės pėr tė kompensuar sa mė shpejt kėto dėme, dhe pėr tė rivendosur normalitetin kudo. Me kėta rast do kėrkojmė nga Qeveria pėr marrjen e tė gjitha masave efikase nė mėnyrė qė kėto dėme tė kompensohen sa mė shpejtė”, tha Meta gjatė njė konference pėr shtyp.

Duke komentuar bojkotin e Parlamentit nga ana e Partisė Socialiste, Meta tha se nė fund tė kėsaj legjislature Shqipėria do tė jetė shumė mė ndryshe nga ēfarė ėshtė sot. “Shqiptarėt do tė ndihen shumė mė mirė dhe njėkohėsisht atyre qė iniciojnė iniciativa tė tilla tepėr tė vjetra pėr politikėn shqiptare, qė nuk kanė asnjė lidhje me realitetin ku jetojmė, tė jeni tė sigurt qė do t’ju vijė turp pas pak kohėsh pėr kėtė veprim tė pajustifikuar qė bėjnė thjesht pėr probleme tė brendshme statutore”, tha kreu i LSI-sė.

Ai shtoi se veprime tė tilla nuk do tė pengojnė projektin e evropianizimit tė Shqipėrisė, “atė tė liberalizimit tė vizave dhe jam i bindur qė kundėr kėtij projekti nuk ėshtė Partia Socialiste, por ėshtė njė lidership, i cili ka vetėm probleme personale dhe interesa personale”.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi