ILIRIADA PORTAL

Kuvendi zhvillon seancėn e parė, socialistėt bojkotojnė

Shko poshtė

08092009

Mesazh 

Kuvendi zhvillon seancėn e parė, socialistėt bojkotojnė
Tiranė - Seanca e parė e legjislaturės sė 19-tė tė Kuvendit tė Shqipėrisė nisi dje me himnin kombėtar, ndėrkohė qė fjalėn e rastit e mbajti Fatos Beja, si deputeti mė i vjetėr.“Uroj edhe deputetėt e rinj nė kėtė sallė qė tė dėshmojnė me punėn e tyre devotshmėrinė nė pėrmbushjen e aspiratave tona tė pėrbashkėta”, u shpreh Beja. Ai risolli nė memorie legjislaturėn e fundit, duke theksuar anėtarėsimin e Shqipėrisė nė NATO.

Partia Demokratike nė kėtė legjislaturė pėrfaqėsohet nga 68 deputetė, Lėvizja Socialiste pėr Integrim nga 4 deputetė, PR, PBDNJ dhe PDI pėrfaqėsohen me nga njė deputet, ndėrkohė qė Partia Socialiste pėrfaqėsohet me 65 deputetė.

Socialistėt ashtu sikurse kishin paralajmėruar nuk ndodhen nė sallėn e kuvendit, duke bojkotuar punimet deri nė gjetjen e mirėkuptimit pėr plotėsimin e kėrkesave tė tyre.

Sot pritet tė bėhet betimi I deputetėve tė rinj, pasi komisioni pėr verifikimin e mandateve tė ketė pėrfunduar me procedurat. Nuk dihet ende nėse nė seancėn e sotme do tė jenė tė pranishėm deputetėt e Partisė Socialiste.
55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi