ILIRIADA PORTAL

Pėrdhunimi makabėr, 20 vjeēarja tenton vetėrasjen

Shko poshtė

24092009

Mesazh 

Pėrdhunimi makabėr, 20 vjeēarja tenton vetėrasjen
Elton Tafaruēi
Ngjarja ka ndodhur 5 ditė mė parė, arrestohet autori
Pėrdhunon duke torturuar njė vajzė 20 vjeēare, arrestohet nga policia 40 vjeēari. Ngjarja e rėndė ka ndodhur pesė ditė mė parė, nė njė lokal pranė ish-Nish Tullės 3, nė afėrsi tė urės sė Institutit Bujqėsor nė Tiranė kur Ilir Peja kishte marrė me forcė njė 20 vjeēare dhe nėn kėrcėnimin se do ta vriste nėse nuk pranonte tė bėnte seks me tė ka abuzuar duke e pėrdhunuar.
Ngjarja
Sipas burimeve nga policia mėsohet se ekspertėt e policisė kanė mėsuar pėr kėtė rast vetėm kur nė komisariat ėshtė prezantuar pėr tė bėrė denoncimin drithėrues tė vajzės 20 vjeēare. Megjithėse ngjarja ka ndodhur pesė ditė mė parė, vajza ka nguruar pasi ka qėnė e frikėsuar nga kėrcėnimet qė kishte marrė nga 40 vjeēari Peja edhe pas lutjeve tė pėrsėritura.
Dėshmia
Sipas dėshmisė sė 20-vjeēares tė dhėnė ekspertėve tė policisė, 40 vjeēari Peja nuk ėshtė mjaftuar vetėm me seksin pasi pas aksit seksual ai ka vazhduar tė godasė atė nė pjesė tė ndryshme tė trupit ndėrsa kėrcėnimet me jetė qė i bėnte pėr tė mos i ēuar emrin nė polici ishte njė skenė qė zgjati pėr shumė orė. Pasi shpėtoi nga duart e tij, vajza kishte kaluar nė depresion dhe ishte bindur se mė mirė duhej tė vdiste dhe se kishte bėrė gabim qė i ishte lutur agresorit tė mos e vriste duke e lėnė tė bėnte seks me tė. Burime nga policia bėjnė tė ditur se 20-vjeēarja ka tentuar tė vrasė veten pasi u pėrdhunua. Vetėm pas tentativės sė vetėvrasjes ajo u detyrua tė tregonte se ēfarė i kishte ngjarje ditėn e 18 shtatorit pikėrisht pesė ditė mė parė nė njė lokal.
Arrestimi
Ndėrkohė policia ka nisur menjėherė hetimet ndėrsa ndaloi tė akuzuarin. Nė vendin e ngjarjes ajo sekuestroi njė pistoletė metalike, e kalb.8 mm dhe njė thikė metalike. Ndaj 40 vjeēarit u morr masa e arrestit pėr veprėt penale tė veprat penale “Marrėdhėnie seksuale me kėrcėnim me pėrdorimin e armės”, “Heqje e paligjshme e lirisė”, “Dėmtimeve tė tjera me dashje”, “kanosjes” dhe “shkaktim i vetėvrasjes
Tirana Observer
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pėrdhunimi makabėr, 20 vjeēarja tenton vetėrasjen :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Sep 24, 2009 2:38 pm nga emigranti

Per ket lloj duhet nxjerr denimi me varje per llape.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi