ILIRIADA PORTAL

Presidenti ēek Klaus viziton sot Tiranėn

Shko poshtė

05102009

Mesazh 

Presidenti ēek Klaus viziton sot Tiranėn
Tiranė - Me ftesė tė Presidentit tė Republikės, Bamir Topi, gjatė ditės sė tė sotme do tė zhvillojė njė vizitė zyrtare nė Shqipėri Presidenti i Republikės sė Ēekisė, Vaēslav Klaus.
Gjatė vizitės dy ditore nė vendin tonė, Klaus do tė takojė drejtuesit mė tė lartė tė shtetit shqiptar, Presidentin e Republikės, Bamir Topi, Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli, Kryeministrin e Shqipėrisė, Sali Berisha, etj.

Nė axhendėn e Presidentit tė Ēekisė, Vaēslav Klaus parashikohet gjithashtu dhe pjesėmarrja nė ceremoninė e promovimit tė librit tė shkruar prej tij “Planeti blu nėn vargoj tė gjelbėr”, qė do tė organizohet nga Instituti pėr Marrėdhėnie Ndėrkombėtare, nė kujdesin e posaēėm tė Drejtorit tė kėtij Instituti, z. Albert Rrakipi.

Njė tjetėr moment i rėndėsishėm i vizitės zyrtare tė Presidentit ēek nė Shqipėri ėshtė pjesėmarrja bashkė me Presidentin Topi nė Forumin e Biznesit shqiptaro-ēek.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi