ILIRIADA PORTAL

Postprotesta - Kur nuk ke kauzė, nuk tė ndjek njeri

Shko poshtė

11102009

Mesazh 

Postprotesta - Kur nuk ke kauzė, nuk tė ndjek njeri


Edhe zgjedhjet ishin njė dėshtim pėr Ramėn, dėshtim qė pėr fatin e tij tė keq i erdhi mbi tortė pėr ditėlindje. Por protesta e tij e sotme ishte dėshtimi final pėr tė. Sigurisht qė tė gjithė ata njerėz qė morėn pjesė nė protestė prisnin mė shumė. Prisnin mė shumė sesa fjalimet pornografike tė Gjinushit, apo klithmat e kalamajve tė stilit tė Erjon Velisė.

Por tashmė gjithēka ėshtė e kthjellėt mė shumė se kurrė. Partia Socialiste nė tė shkuarėn nuk dinte tė bėnte qeveri, nuk dinte tė bėnte pushtet, nuk dinte tė qeveriste. Ndėrsa sot, ajo po tregon edhe anėn tjetėr tė medaljes, se kjo forcė politike nuk di tė bėjė as opozitė, nuk di as se ēfarė ėshtė e drejtė e as ēfarė jo. Sot shqiptarėt kanė njė opozitė tė tulatur, qė as frymė nuk merr dot vetė, por i duhet pikėrisht qeverisė t’i bėjė frymėmarrje artificiale, sepse ndryshe ajo merr fund. Para pak minutash ishte Rama ai i cili mbylli njė protestė qė mė shumė ngjau me epilogun e fundit tė tij nė politikė sesa me "fillimet e reja". Qė nė fillim tė fjalės sė tij, ai i shqiptoi thagmat: “Kjo filloi sot, por nuk do tė marrė fund kurrė”... Dhe ky ishte njė hidhėrim i madh pėr tė gjithė. Morti nė derėn e opozitės nuk paska pėr tė marrė fund kurrė. Ishte e trishtueshme kur shihje sot socialistėt shqiptarė tė ardhur nga katėr anėt e vendit, vetėm se Rama u dha 1000 lekė tė rinj, dhe u pagoi udhėtimin me autobus. Ishte e trishtueshme sot kur hapje faqe tė ndryshme nė internet dhe gjeje lajmėrime tė tilla “Sot mblidhemi nė qendėr nė orėn XX:YY, nisja me autobus drejt Tiranės bėhet nė orėn YY:XX”. Sa poshte bie kur drejtuesit janė tė tillė, pa ide, cinikė, njerėz pa vlera por thjeshtė tė marrė nė rrugė dhe bėrė politikanė, pa le pastaj tė flasim pėr klas dhe diploamci apo polikėbėrje qė nuk pretendohet. Dhe kėshtu vetėdegradohet njė forcė politike, njė grupim jofitimprurės apo diēka e tillė qė ka nevojė pėr njė organizator. Protesta e sotme nuk tė ngjallte asnjė ndjenje, veē asaj tė keqardhjes pėr gjendjen nė tė cilėn ra njė forcė politike.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi