ILIRIADA PORTAL

KE nota pozitive pėr Shqipėrinė

Shko poshtė

13102009

Mesazh 

KE nota pozitive pėr Shqipėrinė
Bruksel – Agjencia e lajmeve “Balkaninsight”, duke bėrė publike njė pjesė tė raportit tė Komisionit Evropian, nė pjesėn qė i pėrket Shqipėrisė, thuhet se vendi ynė ka bėrė pėrparime tė dukshme nė reformat politike.
Duke e vėnė theksin nė zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit, nė raport thuhet se ato pėrmbushėn pjesėn mė tė madhe tė standardeve tė kėrkuara.

Edhe njė herė tjetėr, KE-ja kėrkon nga Shqipėria forcimin e shtetit ligjor. “Shqipėria duhet tė bėjė progres nė veēanti nė forcimin e shtetit ligjor, luftėn ndaj korrupsionit dhe konkretisht edhe nė pavaresinė e sistemit juridik”, thuhet ndėr tė tjerash nė raport.

Komisioni evropian bėn tė ditur gjithashtu se ėshtė gati tė pėrgatis opinionin pėr Shqipėrinė, pėr sa i pėrket aplikimit pėr statusin e vendit kandidat, nėse kėtė e kėrkon Kėshilli Evropian.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi