ILIRIADA PORTAL

Rama: Barrikadė pushtetit deri sa tė hapen kutitė

Shko poshtė

17102009

Mesazh 

Rama: Barrikadė pushtetit deri sa tė hapen kutitė
Berat – Protesta e radhės e Partisė Socialiste pėr votėn ėshtė zhvilluar dje pasdite nė qytetin e Beratit.
Gjatė fjalės sė tij, kreu i kėsaj partie Edi Rama deklaroi se fati i kėsaj beteje pėr mbrojtjen e votės sė lirė nuk varet nė duart e atyre qė vodhėn votat, siē i quajti Rama- por nė duart e popullit.

Ai tha mė tej, se mė 20 nėntor nė Tiranė do tė bėhet barrikatė njerėzore pėrballė pushtetit tė manipulimit dhe korrupsionit elektoral. “Nė 20 nėntor nė Tiranė, pėr tė parė votėn tonė, mė 20 nėntor mė Tiranė pėr tė hapur kutitė e votave tona, mė 20 nėntor nė Tiranė pėr ta ēliruar votėn tonė nga presioni i deformuar i kėtij shteti tė bėrė njėsh me pushtetin. Nė 20 nėntor nė Tiranė, sepse ky pushtet nuk vendos dot pėr ne, sepse ne shumica e popullit nuk kemi vendosur pėr tė dhe nėqoftėse Sali Berisha do tė kėrkoj ta mbaj forcėrisht mbyllur nė burgun e kutive tė votimit vendimin sovran tė shumicės sė popullit, ne do ta pėrballim Sali Berishėn dhe pushtetin e hajdutėve tė votės me pushtetin e sovrantitet tė popullit”, tha Rama para dhjetėra personave tė mbledhur.

Ai shtoi mė tej, se nuk kėrkonte tė pėrmbyste me dhunė pushtetin, por qė zgjedhjet e 28 qershorit dhe ēdo element i paligjshėm qė lidhet me to tė hetohet nga Parlamenti, pėr tė mos u pėrsėritur mė kurrė, nė radhė tė parė duke i hapur kutitė e votimit nė sytė e gjithė Shqipėrisė.

Gjatė kėtij takimi, Rama tha se sė fundi, shqiptarėt janė dėshmitarė tė njė marrėveshje aspak transparente tė qeverisė shqiptare me Greqinė, pėr hapėsirėn detare. Nė fund tė fjalimit, Rama tha se protestat do tė vazhdojnė edhe nė qytete tė tjera tė Shqipėrisė.

“Ne do tė vazhdojmė edhe nė qytete tė tjera tė Shqipėrisė protestėn tonė, pėr t’u ritakuar mė 20 nėntor nė Tiranė, nė njė manifestim tė madh, nė njė manifestim tė forcave tė popullit sovran kundėr pushtetit tė atyre qė duan tė qėndrojnė kundėr dėshirės dhe jashtė vullnetit tė sovranit”, pėrfundoi shefi i partisė mė tė madhe nė opozitė.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama: Barrikadė pushtetit deri sa tė hapen kutitė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Oct 17, 2009 3:09 pm nga emigranti

Mduket se rama kerkon ti shkoje deri ne fund shkaterrimit te PS.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Oct 18, 2009 2:09 am nga dini

Ky psikopat duhet heq nga skena politike perndryshe do tė pesojė i tėrė populli shqipetar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi