ILIRIADA PORTAL

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė

Shko poshtė

31102009

Mesazh 

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė
Larg Parlamentit dhe me frikėn se mbeten edhe pa rroga. Deputetėt socialistė janė shqetėsuar pėr pagat e tyre, duke i kėrkuar kryetares sė Kuvendit mundėsinė qė ata tė paguhen me gjysmė page, ashtu siē trajtohen ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar. Dy deputetėt e PS-sė, Erion Braēe dhe Alfred Dalipi, kanė dėrguar njė letėr zyrtare nė adresė sė kryetares sė Kuvendit, Jozefina Topalli, ku kėrkojnė shpjegime pėr pagėn e tyre. Dje, administrata e Kuvendit ndau pagat e para pėr deputetėt, duke pėrfshirė edhe ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar, tė cilėt paguhen me gjysmė page pėr tre vjet, siē e parashikon ligji. Braēe dhe Dalipi kanė kėrkuar nė letrėn e tyre qė ata tė trajtohen si ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar. Sipas tyre, ėshtė e padrejtė qė ata tė mos paguhen, ndonėse ende s’e kanė bėrė betimin. Kuvendi ende s’ka dhėnė njė pėrgjigje zyrtare pėr kėtė letėr, por ēėshtje komplikohet, pasi deputetėt e zgjedhur tė PS-sė nuk kanė bėrė betimin. Ata janė zgjedhur pėr tė hyrė nė Kuvend, ēka nuk i cilėson zyrtarisht si ish-deputetė. Duket se zgjidhja mė e pėrshtatshme pėr deputetėt e zgjedhur tė PS-sė qė tė marrin pagat e tyre ėshtė qė ata tė hyjnė nė Kuvend.

standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Oct 31, 2009 7:03 pm nga nardlushnja

Kokerr leku te mos u japin.
Edhe ne parlament te mos futen.Vetem keshtu do te ishin te respektuar.Ky parlament duhet te shkrihet sepse nuk ka nje mandat te qarte

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi