ILIRIADA PORTAL

Gripi i derrave mund tė kalojė edhe te kafshėt

Shko poshtė

05112009

Mesazh 

Gripi i derrave mund tė kalojė edhe te kafshėt
Virusi vdekjeprurės i gripit tė derrave A/H1N1 mund tė kalojė edhe te kafshėt.
Rasti i parė i modifikimit dhe kalimit tė virusit te kafshėt ėshtė zbuluar nė Ioua tė Shteteve tė Bashkuara, ku analizat e kryera treguan se virusi ėshtė i aftė tė kalojė tek macet.

Macja ėshtė diagnostikuar me A/H1N1 pasi dy pronarėt e saj kishin shfaqur kohė mė parė simptoma tė A/H1N1.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi