ILIRIADA PORTAL

Merret masa e sigurisė me burg ndaj Rezart Taēit

Shko poshtė

07112009

Mesazh 

Merret masa e sigurisė me burg ndaj Rezart Taēit
GjTiranė – Gjykata e Tiranės ka vendosur sot masėn e sigurisė me “burg pa afat” pėr biznesmenin Rezart Taēi, i akuzuar se ka dhunuar gazetarin Mero Baze.Nė seancėn e sotme ishte i pranishėm nė sallėn e gjyqit vetė Taēi, i shoqėruar nga dy avokatėt e tij.

yqtarja Fahrie Hodo, e cila ishte nė krye tė trupit gjykues ka marrė masėn e dėnimit “burg pa afat” pėr biznesmenin e naftės. Gjatė seancės pala mbrojtėse ka kėrkuar qė tė lihet garanci pasurore prej 100 mijė eurosh, pėr liri me kush, por gjykata nuk e ka pranuar kėtė kėrkesė.

Taēi u dorėzua dy ditė mė parė nė drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė sė Tiranės, duke deklaruar se ishte i gatshėm tė respektonte vendimin e drejtėsisė.

“Jam i gatshėm tė respektoj nė ēdo moment cdo instancė ligjore dhe nė rastin konkret vendimin e Gjykatės sė rrethit Tiranė, por nuk mund tė mos shpreh bindjen time tė plotė se e gjitha kjo situatė ėshtė rezultat i njė strategjie dhe lufte tė filluar shumė kohė mė parė ndaj personit tim dhe bizneseve qė unė zotėroj”, deklaroi tė enjten pasdite.

Ndėrkohė, pėr kėtė ngjarja ėshtė marrė masa e sigurisė edhe pėr dy persona tė tjerė, truproja tė Taēit. Ngjarja e dhunimit tė botuesit tė gazetės “Tema”, ndodhi mbrėmjen e sė hėnės nė njė nga lokalet e natės nė zonėn e ish-bllokut nė Tiranė.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Merret masa e sigurisė me burg ndaj Rezart Taēit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Nov 07, 2009 5:27 pm nga emigranti

Ky eshte turpi i rradhes i organeve te drejtesise. Nuk mu dogj barku per taēin por nuk mund te hesht kur konstatoj nje padrejtesi te till. Ky vendim nuk eshte nje vendim bazuar ne ligj por eshte nje vendim i dhene nen presion dhe si i tille eshte nje vendim i paster me prapavije politike, pra nje vendim politik. Ne kte vendim i ka fut hunet edhe ambasadori amerikan. Kjo tregon se organet tona te drejtesise ashtu si dhe shume organe te tjera si dhe vet shteti jane kukull.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi