ILIRIADA PORTAL

Analiza nė PD, Patozi: Zyrtarėt qė rrezikojnė postet

Shko poshtė

07112009

Mesazh 

Analiza nė PD, Patozi: Zyrtarėt qė rrezikojnė postet
VALENTINA MADANI
Qetėsia iu trazua pėr shkak tė njė thashethemi mediatik, “Made in Albania”. Padrejtėsisht dhe nė mėnyrė abuzive ndėrhynė nė jetėn e tij personale, duke shpifur nė mėnyrėn mė tė ulėt tė mundshme. Por shpifja nuk mundi ta shpėrqendronte nga angazhimet e pėrditshme politike, sepse Astrit Patozi ka shumė punė pėr tė bėrė. Ėshtė njė prej figurave qendrore tė PD-sė dhe pėrgjegjėsitė janė tė dyfishta. Demokratėt janė nė prag-zgjedhjet brenda llojit dhe nė kėtė intervistė pėr “standard” nėnkryetari i PD-sė dhe kryetari i grupit parlamentar, z. Astrit Patozi, tregon se si PD-ja po shfrytėzon momentin deri nė zgjedhjet e reja tė 12 dhjetorit. Ai flet pėr njė analizė tė hollėsishme tė zgjedhjeve parlamentare tė 28 qershorit, teksa bėn tė qartė se pėrgjegjėsit e humbjeve nė qarqe duhet tė ikin dhe ata qė fituan, duhet tė marrin meritat qė u takojnė. Kjo, pėrmes zgjedhjeve nė kuvendin e ri tė PD-sė. Z. Patozi ka njė ide tė qartė se cila duhet tė jetė fytyra e re e lidershipit tė PD-sė, duke kthyer sytė tek elita e grupit parlamentar, pėr t’i bėrė ata pjesė tė ekipit tė ri qė do tė drejtojė partinė pėrgjatė 4 viteve qė vijnė. Funksionari i lartė demokrat analizon situatėn politike dhe jetėn parlamentare pa opozitėn nė Kuvend. Ai i referohet ligjit i cili i pėrforcon bindjen se shumė shpejt do tė marrė fund pritja e PD-sė pėr kthimin e opozitės nė Kuvend, duke pėrmendur zėvendėsimin e 65 mandateve tė PS-sė. Z. Patozi ndalet edhe tek bashkėqeverisja me LSI-nė, e cila, sipas tij, po funksion shumė mirė, por pa pretenduar perfeksionin...

standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi