ILIRIADA PORTAL

Shpifjet publike dhe rrahjet e gazetareve kane vetem nje emer: Mero Baze

Shko poshtė

08112009

Mesazh 

Shpifjet publike dhe rrahjet e gazetareve kane vetem nje emer: Mero Baze
Te 215 anetaret e shoqates se mediave elektronike shqiptare me ane te nje deklarate, kane kerkuar dje publikisht qe punonjesi i medias, Mero Baze, te ndale shpifjet ne menyre sistematike qe ai ka bere dhe po ben ndaj biznesit, ndaj politikaneve, si dhe rastet flagrante te shpifjeve te tij ne media.

Shpifjet e Mero Bazes te njohura tashme boterisht prej vitesh, kane sjelle incidente qe demtojne imazhin e punonjesve dhe lirise se shtypit te lire ne Shqiperi, -thuhet ne nje deklarate te Shoqates se Mediave Elektronike Shqiptare.

Kjo shoqate sqaron se fatmiresisht ajo ka konstatuar qe rastet e shpifjeve publike dhe rastet e rrahjes se gazetareve permblidhen vetem ne nje emer: tek ai i Mero Bazes.

Shoqata e Mediave Elektronike Shqiptare i ben thirrje ketij punonjesi te medias te heq dore nga shpifjet qe te mos vazhdoje me gjate te turperoje imazhin e gjithe medias shqiptare. Deklarata eshte nenshkruar nga 215 anetare te Shoqates se Mediave Elektronike Shqiptare, me kryetar zotin Aleksander Frangaj.

koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi