ILIRIADA PORTAL

Tronditet futbolli gjerman, vdes portieri i pėrfaqėsueses

Shko poshtė

11112009

Mesazh 

Tronditet futbolli gjerman, vdes portieri i pėrfaqėsueses
Hanover - Futbolli gjerman trondit nga vdekja e portierit tė Hanoverit dhe kombėtares, Robert Enke, i cili ėshtė gjetur i pajetė poshtė njė treni.
Policia gjermane po heton nė dy pista, atė tė pėrplasjes nga treni, ndėrkohė qė nuk pėrjashtohet as vetėvrasja. “Jemi te shokuar, nuk di ēfarė tė them”, shprehet Oliver Bierhof, menaxher i kombėtares sė Gjermanisė.

Portieri Enke pati zėvendėsuar Jens Lehmanin nė katėrkėndėshin e Gjermanisė pas evropianit tė para njė viti. Ai kishte disa javė qė nuk po aktivizohej me skuadrėn e Hanoverit pėr shkak tė njė dėmtimi.

Robert Enke, 32 vjeē, nė karrierėn e tij ėshtė aktivizuar edhe me Benfikėn, Barcelonėn, Fenerbahēen dhe Tenerifen. Enke la pas gruan me njė fėmijė tė adoptuar 3 vjet pas vdekjes sė vajzės sė tyre dy vjeēare.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi