ILIRIADA PORTAL

Bushati: Denoncoj Doshin, po rekruton protestues me leke

Shko poshtė

20112009

Mesazh 

Bushati: Denoncoj Doshin, po rekruton protestues me leke
Deputeti i qarkut te Shkodres, Astrit Bushati ka denoncuar deputetet socialiste se me leke po kerkojne te rekrutojne protestues per t'i sjelle ne Tirane. "Denoncoj tentativat e vazhdueshme te Tom Doshit, i cili ne keto momente, sebashku me disa lakej te tij, sic jane Baz Pelinku apo Bashkim Durda etj., po perpiqen qe ne rrethin e Shkodres, ne rrethin e Malesise se Madhe, te rekrutojne njerez me para per t'i sjelle ne protesten e opozites. Pagesat per person jane 20 mije, 50 mije, sipas kerkeses dhe si ne te gjitha rastet, por ne nuk e kemi denoncuar. Po ashtu sic eshte zhvilluar mitingu ne pallatin e qytetit te Shkodres, jane sjelle nga Puka, nga Laci, nga Mamurrasi, edhe me tej, persona te cilet jane paguar dhe nuk kane arritur te mbushin nje pallat sporti, i cili ka 2 mije vende", deklaroi dje deputeti Bushati, teper i shqetesuar per kete fenomen. Nje deklarate te tille ai e ka bere ne2 mes te salles se Kuvendit, seancen e mbremje3s se djeshme. Nderkohe ka nderhyre dhe kryeparlamentarja Topalli, e cila e ka cilesuar si barcalete shkodrane kete gje. "Ne fakt, barsoleta ka keto ore ne Shkoder per perpjekjet per te shperndare paret, per me mund me mbledh ndonje dhjeteshe per me ardhur tek zoti Rama", tha Topalli.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi