ILIRIADA PORTAL

Opozita vijon protestėn, Berisha pėrshėndet nga dritarja

Shko poshtė

21112009

Mesazh 

Opozita vijon protestėn, Berisha pėrshėndet nga dritarja




Tiranė - Opozita shqiptare po vazhdon ditėn e dytė tė protestave duke kėrkuar hapjen e kutive tė votimit, si dhe duke akuzuar Qeverinė dhe Kuvendin pėr ilegjitimitet.
Protestuesit janė tė vendosur nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”, ndėrkohė qė natėn nė shesh sė bashku me ta ishte edhe vetė kryetari i Partisė Socialiste, z. Edi Rama, si edhe deputetėt e kėsaj force politike.

Akuzat e pėrsėrituara tė opozitės, si shpėrdorimi i fondeve nė rrugėn Durrės-Kukės, tragjedia e Gėrdecit dhe situate postzgjedhore, ishin disa nga elementėt e protestės tė shfaqura gjatė natės edhe me materiale filmike.

Protestuesit qė kaluan natėn jashtė, rreth orės 08:00 tė mėngjesit janė zėvendėsuar me protestues tė tjerė, tė cilėt do tė vazhdojnė tė njėjtin rit.

Turma e protestuesve para Kryeministrisė ka marrė edhe njė pėrshėndetje “speciale” nga vetė kryeministri Sali Berisha, i cili i ka pėrshėndetur ata me dorė qė nga dritarja e zyrės sė tij gjatė momentit qė deputetėt protestues po mbanin njė fjalim.

Reagimi i deputetėve opozitarė ishte i menjėhershėm, duke i kėrkuar Berishės tė mos provokojė turmėn.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi