ILIRIADA PORTAL

“Edi Rama ka mjaft kohė tė mėsojė nga dėshtimi”

Shko poshtė

23112009

Mesazh 

“Edi Rama ka mjaft kohė tė mėsojė nga dėshtimi”
Reagon anėtari i kryesisė nė LSI, Dritan Ylli

Lėvizja Socialiste pėr Integrim e konsideroi protestėn tre ditore tė PS si njė dėshtim tė rėndė pėr Edi Ramėn nė sytė e tė gjithė shqiptarėve. Anėtari i kryesisė sė LSI, Dritan Ylli, deklaroi dje se deklaratat haluēinante pėr pjesėmarrje tė ėndėrruar prej mijėra personash, por qė nuk ishin aspak tė verifikuara nė shesh, nuk e mbuluan dot dėshtimin dhe falė medias tė lirė dhe tė pa censuruar nga Rama, shqiptarėt nuk e patėn tė vėshtirė tė vlerėsojnė vetė se ēfarė ndodhi nė rrugėn para Kryeministrisė.
“Edhe sondazhe serioze siē ishte ai i ‘Zėrit tė Amerikės’, ku 76 pėr qind tė shqiptarėve ishin kundėr protestės dhe bojkotit, ėshtė njė dėshmi e qartė e refuzimit kategorik qė shqiptarėt ju bėjnė ekstremizmave anti-integrim. Butaforia e kėsaj proteste, ku kauza e vetme ėshtė dhunimi i shtetit ligjor, pėrmes gjoja kėrkesės pėr hapjen e kutive, e cila shkon nė kundėrshtim me ligjshmėrinė e procesit, si rrjedhojė nuk pėrēoi njė motiv frymėzues tek shqiptarėt, tė cilėt janė dėshmitarė se Edi Rama vetė i hapi kutitė, vetė i numėroi ato dhe vetė i firmosi dhe i vulosi me 20 mijė komisionerėt e tij”, u shpreh Ylli.
Sipas tij, e gjithė kjo ėshtė vetėm njė pėrpjekje e marrė e tij, pėr tė nėnshtruar shtetin ligjor dhe pavarėsinė e institucioneve. Ndaj, tha ai, qytetarėt e refuzojnė mashtrimin e tij tė sotėm, qė ėshtė thjesht dhe vetėm nė shėrbim tė interesave thellėsisht personale tė tij dhe tė njė klani tė ngushtė klientelist qė ka pėrreth.
“Dhe kėtė e vėrtetoi dukshėm, fakti qė protesta degradoi nė nivelin ku kishte mė shumė ēadra, kioska pėr qofte, stufa gazi dhe disa kioska pėr nevojė tė tjera. Refuzimi ishte provė e qartė se shqiptarėt nuk mbėshtesin antikauzat ekstremiste, qė shkojnė kundėr integrimit europian tė Shqipėrisė. Veēanėrisht nė kėtė moment kundėr procesit tė liberalizimit tė vizave. Ky refuzim i gjerė, ėshtė shprehja mė e mirė e dėshirės sė tė gjithė shqiptarėve pėr integrim dhe jo pėr radikalizėm ekstremist, qė pėrēon frymė tė vjetėr. Kjo frymė e vjetėr u shfaq nė mėnyrė tė trishtė nga pėrfaqėsuesit mė tė vjetėr, tė politikės mė tė vjetėr tė Partisė sė Punės”, deklaroi pėrfaqėsuesi i LSI.
LSI dėnon dhe abuzivizmin e bashkiakėve socialistė, tė cilėt nė sytė e publikut shpėrdorojnė administratėn nė varėsi tė tyre.
Lidhur me aspiratat e vendit drejt integrimit, Dratan Ylli nėnvizoi se “procesi i integrimit europian dhe hapi i parė i madh i liberalizimit tė vizave, ėshtė njė proces i pandalshėm. Shqiptarėt duan kėtė dhe jo frymėn destabilizuese, shqiptarėt duan qetėsinė dhe jo kaosin, shqiptarėt kėrkojnė njė Shqipėri europiane dhe jo Republikėn ish-komuniste tė Edi Ramės. Shqiptarėt duan stabilitet dhe respektimin e shtetit ligjor, dhe jo trille apo ėndrra pėr zgjedhje tė parakohshme. Zgjedhjet e ardhshme janė nė vitin 2013, kėshtu qė Edi Rama ka mjaft kohė pėr tė mėsuar nga dėshtimi i kėsaj proteste dhe pėr tė vėnė njė herė tė vetme interesat e shqiptarėve, mbi tė tijat personale”, deklaroi ndėr tė tjera, anėtari i kryesisė sė LSI, Dritan Ylli.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Edi Rama ka mjaft kohė tė mėsojė nga dėshtimi” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Nov 23, 2009 3:04 pm nga lidabica

1 psikopat bashke me kelyshe kriminelesh dhe ku ta di une,keta jane te te gjitha te zezave,por nuk ka kthim prapa,dhe kete e dine edhe ata vete fort mire.NUK DO TE GUXOJE NJERI TA KTHEJE SHQIPERINE NGA RRUGA E DEMOKRACISE SE VERTETE!!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi