ILIRIADA PORTAL

Ēunat e Bllokut, kėlyshė tė rrahur - nuk bėjnė dot revolucion nga koshi i plehrave tė historisė

Shko poshtė

23112009

Mesazh 

Ēunat e Bllokut, kėlyshė tė rrahur - nuk bėjnė dot revolucion nga koshi i plehrave tė historisė
Deklaron deputeti i PD-sė, Edi Paloka

Deputeti Edi Paloka nė njė deklaratė zyrtare, nė emėr tė Grupit Parlamentar tė Partisė Demokratike ka denoncuar aktivizimin e brezit tė dytė tė nomenklaturės enveriste nė njė pėrpjekje karikatureske pėr tė marrė pushtetin me dhunė, duke konfirmuar se asnjė tentativė e dhunshme e mafies sė kuqe komuniste nuk do tė tolerohet, aq mė pak akte revolucionare, paēka se, siē tha deputeti Paloka, “ēunat e Bllokut janė kėlyshė tė rrahur e vetėm lehin e kuisin”.
“Ditėt e fundit, Ēunat e Bllokut po ju tregojnė qartė shqiptarėve se kanė vetėm njė qėllim e njė dėshirė, etjen e tyre pėr pushtet. Ēuni i Kristaqit, ēuni i Sulė Bushatit, ēuni i Xhelilit dhe ai i Hamitit sė bashku me ministrin e fundit tė Sigurimit tė shtetit, ministrin e fundit qė qėndronte nė krah tė Ramiz Alisė nė ’90-n dhe eksponentė tė mafies sė kuqe, duan tė vijnė nė pushtet me dhunė. Unė jam kėtu pėr t’ju bėrė tė qartė se ne qė hodhėm nė koshin e plehrave tė historisė baballarėt e tyre, jemi tė gatshėm dhe ju premtojmė se do ju rezervojmė tė njėjtin fat, nė mos mė keq, kėlyshėve tė Bllokut nėse ju shkon ndėrmend tė pėrmbysin demokracinė e tė kėrkojnė tė vijnė nė pushtet me dhunė. Megjithėse unė mendoj se kėlyshėt e rrahur vetėm lehin e kuisin”, deklaroi Paloka.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ēunat e Bllokut, kėlyshė tė rrahur - nuk bėjnė dot revolucion nga koshi i plehrave tė historisė :: Komentet

Mesazh prej Mon Nov 23, 2009 10:15 pm nga i persekutuari

kishte qene dikur motit njoni e kishte dal ne pazar me shit nji derr e nji gic. I afrohen blersit e e pysin per ēmimin. derri kushton x lek, gici kushton y lek. Blersit habiten qe gici kushtonte me shum se derri dhe e pysin te zotin qe i shitte se si ka munsi qe gici kushto ma shume?????? E po ai eshte DERR I BIRI I DERRIT pergjigjet shitsi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Nov 24, 2009 4:16 pm nga ad

Fakti qe Rama e kerkon mbeshtetjen pikerisht tek trashegimtaret e ish nomeklatures komuniste nuk ka pse te na shkaktoje habi nderkoh qe ai vet eshte nje nga ata.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Nov 25, 2009 4:39 pm nga bulqizaku

eu or burra si ka munsi si kto komunistat e kan tshkrujtme nball maskarallejkun

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Nov 26, 2009 5:07 pm nga i persekutuari

eu or burra si ka munsi si kto komunistat e kan tshkrujtme nball maskarallejkun

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi