ILIRIADA PORTAL

Presidenti Obama u uron shqiptarėve 28 nėntorin, diasporėn e cilėson si pjesė tė rėndėsishme tė SHBA-sė

Shko poshtė

26112009

Mesazh 

Presidenti Obama u uron shqiptarėve 28 nėntorin, diasporėn e cilėson si pjesė tė rėndėsishme tė SHBA-sė
Presidenti i Shteteve tė Bashkuara Barak Obama dėrgoi dje urimet me rastin e Ditės sė Pavarėsisė sė Shqipėrisė mė 28 nėntor. “I dėrgoj urimet mė tė ngrohta tė gjithė atyre qė do tė festojnė Ditėn e Pavarėsisė sė Shqipėrisė, tė shtunėn”, shprehet presidenti i SHBA-ve nė njė deklaratė, e cila u pėrcoll nė mėnyrė tė posaēme nga Zėri i Amerikės. “Kėtu nė Amerikė, vazhdon deklarata, ata qė e kanė origjinėn shqiptare janė njė pjesė e rėndėsishme e kėtij vendi”. Nė fund tė mesazhit, Presidenti Obama thotė se “shpreson qė miqėsia mes dy vendeve dhe lidhjet e forta tė vazhdojnė”.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24093
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Presidenti Obama u uron shqiptarėve 28 nėntorin, diasporėn e cilėson si pjesė tė rėndėsishme tė SHBA-sė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Nov 26, 2009 5:02 pm nga bulqizaku

ene ambasadat shqiptare e kan vu ujtin nzjarr me na uru

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi