ILIRIADA PORTAL

Rama, si rrezik shoqėror nė Shqipėri dhe nė Europė

Shko poshtė

Kerkesa e opozites per hapjen e kutive eshte e drejte?

Po
 
Jo
 
Nuk e di
 
 
 
Shiko rezultatin
28112009

Mesazh 

Rama, si rrezik shoqėror nė Shqipėri dhe nė Europė
Ermal Kozici
Njė ditė pas fjalimit tė Kryeministrit mbi perversitetin e Edi Ramės dhe shkeljen e tė gjitha normave familjare prej tij, qytetarėt e Tiranės, tė tė gjitha moshave kanė demonstruar njė solidaritet tė madh me Sali Berishėn. Kryeministrin shqiptar mund ta akuzosh pėr shumė gjėra, disa tė qena dhe disa tė paqena, por askush nuk mund tė akuzojė atė pėr shmangie tė normave familjare apo pėr mungesė integriteti. Institucioni i respektimit tė familjes nga Sali Berisha prej disa kohėsh ėshtė gjendur nėn pėrbaltjen e Edi Ramės, Erion Braēes apo tė tė tjerėve nga rrethi shoqėror i Edvinit me njė qėllim tė caktuar. Ata po kėrkojnė tė rrėzojnė ndershmėrinė e Sali Berishės me pisllėkun e tyre tė pėrditshėm. Ata duan tė rrėzojnė kėshtjellėn e besimit qė shqiptarėt kanė tek Kryeministri si ikonė e moralit shqiptar. Lufta e pandershme dhe e paprinciptė ndaj Berishės nė fakt ėshė shpallja e luftės kundėr vlerave tė familjes dhe shoqėrisė shqiptare pėr tė zhdukur bėrthamėn e ekzistencės sė kombit shqiptar. Pas librave kundėr Skėnderbeut, kundėr Kadaresė, kundėr demokracisė, tani vjen lufta e Ramės, Klosit, Bilbilėve apo Shqipeve-Sorra kundėr vetė ashtit tė ekzistencės sė shqiptarėve. Nė thelb Berisha sulmohet se ėshtė njeri i familjes, se ėshtė njeri i respektit ndaj gruas, se ėshtė luftėtar i paepur i tė drejtave tė tyre, qė ato tė mos rrihen, tė mos zhvishen e turpėrohen rrugėve. Dhe ky model u prish planet klaneve tė vjetra dhe tė reja qė duan tė instrumentalizojnė opozitėn shqiptare, klane qė momentalisht drejtohen nga Edvin Rama. Patjetėr qė i duhej thėnė botės se kush ėshtė ai, patjetėr se i duhej treguar njerėzve se kė kanė Kryetar tė Opozitės dhe cili ėshtė modeli qė ai ofron. Nė fakt tė gjithė ata socialistė qė i kanė besuar Ramės tė mbante nė duar fėmijėt e vegjėl, femra sidomos, nėpėr tribuna mitingjesh, duhet tė ndjehen tė ēnderuar, tė zhvlerėsuar, tė mbaruar e tė vdekur moralisht. Rama i ka ekzekutuar tė gjithė shpirtrat e tyre tė pafajshėm me perversitetin qė i doli nė pah. Ai nuk ka mundur as tė pėrgėnjeshtrojė Berishėn mbi akuzat qė ky i fundit i bėn me zė tė lartė, pėr amoralitet familjar e shoqėror, por edhe personal. Qytetarėt e Tiranės dje u distancuan masivisht nga Edi Rama, sepse ai tashmė nuk ėshtė mė njėri prej tyre. Ai ka kaluar kufirin e njė njeriu normal dhe nuk duhet lėnė tė rrijė as afėr femrave dhe as afėr meshkujve. Ai ėshtė njė rrezik shoqėror shėtitės rrugėve tė vendit, por edhe Europės. Tiranasit dhe shqiptarėt e mėsuan tashmė kėtė. Edhe ndėrkombėtarėt duhet ta dinė.

55


Edituar pėr herė tė fundit nga ILIRI nė Thu Dec 10, 2009 2:41 pm, edituar 7 herė gjithsej
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama, si rrezik shoqėror nė Shqipėri dhe nė Europė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 10:00 pm nga bulqizaku

e dim mor e dim .......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 10:49 pm nga STOP!

Tmerrrrr! Komente te tilla si ky me siper edhe propaganada e enverit do ti kishte zili. Jeni bere si ato grate e keqija te lagjes, qe marrin neper goje gjithe dynjane!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Nov 28, 2009 11:07 pm nga emigranti

Jemi ne demokraci ku secili ka te drejte te shprehe mendilin e tij.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 11:21 am nga arberia

po s'e ka merre njeri ne goje, kete delirant fatkeq,por ,ju thane publikisht,megjithse i kemi ditur,por ketij i duhet vene freri tani se eshte bere i rrezikshem ne ato qe thote dhe ne ato qe ben.Pse a thua ti qe nuk jane te verteta ato cka tha Sala ne Parlament?Jo ore jo asnje presje nuk i shtoi atyre bukurive ,qe ka bere ky bandit gjate gjithe jetes se tij.
Keshtu qe s;ka pse te cuditeni nga komente te ketilla.
Por qe i duhet mbyllur tani atij qe edhe nderkombetareve ,ju shpall lufte.
Po kush eshte ky more qe do te na sjell keto trazira ne nje kohe kur mezi po presim te vemi tek te barabartet dhe si te barabarte(ne Evropen e shume deshiruar)??
Po jo,mjaft me,dhe me siguri qe ne unison me Salen jane te gjithe njerzit qe e duan Demokracine e Vertete ne Shqiperi,ashtu si edhe ata Nderkombetare ,qe ky delirant po na i bben karshillek,duke vazhduar me delirat e tij prej skizofreni.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 5:31 pm nga dini

Ky antishqipetar duhet sa mė shpejt tė zhduket nga politika si dhe dhimosat e thanosat qė janė pas tij pėr t`u shpetue Shqipėria.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 9:48 pm nga lidabica

eshte vetem nje antishqiptar qe duhet hedhur ne plehra,atje ku e ka edhe vendin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 10:33 pm nga ad

Pa e bazuar opinionin tim ne bindjet e mia, do te thosha se Rama eshte ne te vertet nje rrezik real per shoqerine Shqiptare. Rreziku i tij qendron ne faktin se betejen e tij politike ai e ka kompromentuar duke e transformuar ne nje lufte personale, ne nje duel me kryeministrin e vendit. Rama eshte i rrezikshem sepse duke qene lider i nje prej partive me te medha ai po i koncentron te gjitha energjite e tij ne nje beteje donkishoteske, por ndryshe nga absurditeti i Don Kishotit i cilo nuk i shkaktonte dem askujt, kjo e Rames po e demton shume progresin e vendit, po shkaterron nje nga partite me te medha, po demton proceset integruese, po demton imazhin e Shqiperise dhe si rrjedhoje po penalizon Shqiperine dhe shqiptaret.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 12:16 am nga emigranti

kutite rames i jan ber fiksim dhe hajde shkulja fiksimin nje skizofreni (siē thon se esht)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 12:11 pm nga koli

o shqiptar o njerz tmaru kapeni mor per veshes e nxirreni ket psokopat nga bashkia e nga partia .. jepeni i shqelm bythve e ąojeni nēemni atje ku ka venin se ju mori mqaf....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 2:48 pm nga bulqizaku

o shqiptar o njerz tmaru
ktu e ke gjet allaj or kol
allaj njerz tmaru e tvdek pe zgjalli jan ... gjithqato burra e gra ta lejn veten ti terheqe si leck nji psikopat ... allaj kto pun veē nshqipni bojn vakej ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 5:21 pm nga lidabica

mos u merzit se fundi i ka ardh tani

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 11:05 pm nga emigranti

Pash konferencen per shtyp te Berishes. Me ato prova qe Berisha publikoi i binte qe te gjithe Tiranen e zoteronte ed rama

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 03, 2009 9:09 pm nga nardlushnja

Kjo eshte nje teme kot fare.

Titulli i temes
Re: Rama, si rrezik shoqėror nė Shqipėri dhe nė Europė

dhe sondazhi qe behet
Kerkesa e opozites per hapjen e kutive eshte e ligjshme?

Ilir me fal por e keni dhene rezultatin e sondazhit qe ne fillim.
Cili nga anetaret e forumit eshte njohes i mire i kushtetutes se SHqiperise qe te pergjigjet ne kete sondazh?>??????
Kush i njeh ligjet??????kur dihet shume mire qe ato ndryshojne sipas interesave te qeverise qe eshte ne krye.

Mendoj se sondazhi duhet te kishte pyetjen se
a eshte e drejte kerkesa e opozites per hapjen e kutive qe kane brenda votat e vjedhura??????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Wed Dec 16, 2009 1:07 am nga ARIANPLUSALB

Nuk ėshtė puna tek kutitė por tek inati qė s'pranon humbjen. Rama (kokėopinga) ka njė politikė tipike serbe dhe antishqiptare. Bile kam shumė dyshime se nuk ėshtė fare shqiptar. Jevg ose dicka tjetėr mundet. Shqiptarė me pamje kaq tė qoroditur zor se mund tė ketė. Por vėrtetė edhe tė tjerė nga PS-ja, po t'i shikosh me vėmendje janė vėrtetė me pamje jashtzakonisht tė egėr, mendoni brace, dokle, etj. sikur tė ishin pjestarė tė orkestrės sė ciganėve tė Vranjės (serbi) serbo-romė, (shkja-maxhup) i thonė nė Kosovė. Por unė quditem me disa trularaska tė cilėt akoma s'e pranojnė se koha e tė kuqėve apo rozė siq quhen tani ka perėnduar. Po i mbanė top-channeli me propagandė, por kot, sepse 97 nuk pėrsėritet mė jo. Tanimė jemi mbushur mend. Gėzuar festat e fundvitit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 16, 2009 6:20 pm nga nardlushnja

Jevg ose dicka tjetėr mundet

Dukeni qe jeni rracist por pyetja qe duhet tju bej eshte se a jane evgjiterit shqiptar?????
Mos jeni gje shoku i Bollanos????
Sepse ai i nxori shumicen greke,nje pjese vllahe dhe ju nje pjese te konsiderueshme te popullsise shqiptare evgjiter(dmth jo shqipare)
(
serbi) serbo-romė, (shkja-maxhup) i thonė nė Kosovė

Mire eshte qe te shkruajme paster gjuhen tone te bukur Shqipe dhe nuk kemi nevoje per fjalet serbe.
Gezuar per shume vjet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Wed Dec 16, 2009 6:38 pm nga Gjergji Stoja

Rama po hapi kutite del me i humbur. Po me shume humbet vendi.
E vetmja menyre qe ja zgjat ledirin e njeshit eshte te gjeje menyra te heresoje arritjet e qeverise dhe vendit. Kujtoni pjemarjen ne aplikimin e kartave te indentitetit etj.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Dec 17, 2009 5:05 am nga ARIANPLUSALB

nardlushnja shkruajti:
Jevg ose dicka tjetėr mundet

Dukeni qe jeni rracist por pyetja qe duhet tju bej eshte se a jane evgjiterit shqiptar?????
Mos jeni gje shoku i Bollanos????
Sepse ai i nxori shumicen greke,nje pjese vllahe dhe ju nje pjese te konsiderueshme te popullsise shqiptare evgjiter(dmth jo shqipare)
(
serbi) serbo-romė, (shkja-maxhup) i thonė nė Kosovė

Mire eshte qe te shkruajme paster gjuhen tone te bukur Shqipe dhe nuk kemi nevoje per fjalet serbe.
Gezuar per shume vjet
Asnjė fjalė serbe s'kam pėrdorur or mik. Mė duket se s'paske lexuar tėrė tekstin. Pėr evgjitėrit s'kam dėgjuar ndonjėherė. Pėr jevgjit po. Ti e kupton shumė mirė, por kinse s'po kupton. Sigurisht qė jevgjit nuk janė shqiptarė, mė falė nėse je dhe ti jevg a gabel a turk a grek a dreq por s'kam c'tė bėjė. Unė jam racist gogja i madh bile, jam pėr shqipėri tė pastėr.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 17, 2009 5:10 pm nga emigranti

esht ēeshtje djalektesh .......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 17, 2009 6:55 pm nga nardlushnja

Arianplusalb une nuk jam as evgjit apo jevg sic i quani ju ,as gabel apo cigan .Une jam shqiptar dhe nuk jam racist.Edhe une jam per shqiperi te paster.Pasterita e rraces nuk do te thote te mohojme jevgjit,ciganet apo cobanet apo camet.
Une jam per shqiperi te paster duke mohuar rracistet si puna juaj.

Ne qofte se me te vertet jeni per shqiperi te paster filloni nga vetja juaj te reflektoni duke mesuar te shkruani paster shqip.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 17, 2009 7:00 pm nga nardlushnja

shkruajta edhe me larte qe nuk keni ndonje ndryshim te madh nga Bolano.
Shkoni prane ministrise te kultures apo te drejtesise dhe pyesni se kush jane shqiptaret.
Ju jeni Kosovar mesa keni deklaruar.Kosovaret ne bote deklarojne qe jane kosovare dhe jo shqiptare.Kane bere shume deme ne shqiptare qe kane emigruar ne angli duke spiunuar per ta.
Ne qofte se doni ta vazhdoni mund te shkruaj edhe shume te tjera.
Mund te shkruaj se edhe cilet ishin ata qe futen drogen per here te pare ne shqiperi,kur shqiperia ishte akoma e virger dhe e pa hapur ne bote.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Dec 17, 2009 9:08 pm nga neni 55

Nuk ka njeri me tneveritshem se rama. Ku tma gjesh tjet jevg ose si jevg. Rama tket nerin tjet jevg se ate ska kallup ku mund ta fusesh.Pthuuuu ju shoft rraca se na mori mqaf!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 18, 2009 7:07 pm nga bulqizaku

ky ka met tu lef si qen ... vidh e lef .. kjo osht puna e kti kafshe me ftyr njeriu ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 18, 2009 9:19 pm nga emigranti

ky ka met tu lef si qen ... vidh e lef .. kjo osht puna e kti kafshe me ftyr njeriu ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 18, 2009 9:45 pm nga dini

Ky mund te jet ndonj mix greko-slav por kurrsesi shqiptare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 12:06 am nga i persekutuari

bukur e ke thon bulqizako; vidh e lef kjo osht motoja e romes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 6:43 pm nga nardlushnja

Shume montazh i bukur.
Bravo

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi