ILIRIADA PORTAL

Bode, Ramės: S’ka destabilizim antikushtetues dhe dorėzim pushteti

Shko poshtė

29112009

Mesazh 

Bode, Ramės: S’ka destabilizim antikushtetues dhe dorėzim pushteti
VALENTINA MADANI
Rama, njeriu pa familje, po punon kundėr Shqipėrisė”

Bode akuzon Ramėn: Ti synon shkatėrrimin e shtetit

Njė njeri pa familje qė, pasi e ka shkatėrruar atė, synon tė dėmtojė edhe interesat e shqiptarėve pėr tė lėvizur lirisht nė BE, pėrmes politikave tė tij bllokuese. Por pavarėsisht kėsaj, mazhornaca qeverisėse ėshtė e qartė se as nuk do tė lejojė destabilizimin antikushtetues dhe as dorėzimin e pushtetit. Ministri i Financave dhe sekretari i pėrgjithshėm i PD-sė, Ridvan Bode, akuzoi dje Edi Ramėn, si njeriu qė punon kundėr interesave tė shqiptareve dhe kėrkon me ēdo kusht dhe forme bllokimin e integrimit tė vendit. Qė nga Pogradeci, nga foltorja e Kuvendit tė PD-sė sė kėtij qyteti, z. Bode bėri tė qartė se Edi Rama ėshtė njeriu qė nuk mund tė kuptojė dhe ndiejė dhimbjen e mijėra familjeve tė ndara nga emigracioni, tė cilat presin dhe kėrkojnė liberalizimin e vizave.

“Edvin Rama shikon familjet shqiptare, kombin shqiptar thjesht si shėrbėtore tė interesave tė tij personale. Njeriu qė nuk ka familje, njeriu qė dhunon gruan nė mėnyrė publike, e zhvesh lakuriq nėpėr plazhet e botės, njeriu qė akuzon gruan e parė se fėmijėn e vet e ka me tė atin. Njeriu qė s’ka mundur dot kurrė tė ngrejė familje pėr veten e tij, nuk mund tė mirėkuptojė, nuk mund tė ndjejė dhimbjen e mijėra familjeve shqiptare tė ndara pėrgjysmė dhe qė njė ditė kėrkojnė tė bashkohen, tė pėrafrohen me njeri-tjetrin”, - theksoi Ridvan Bode. Funksionari i lartė i PD-sė denoncoi mė tej pėrpjekjet e kryesocialistit Rama pėr tė lėnė Shqipėrinė jashtė familjes evropiane. Mė tej Bode shtoi: “Ai me ēdo kusht, me ēdo formė, me ēdo mjet do qė tė pengojė liberalizimin e vizave dhe integrimin e Shqipėrisė. Kjo sipas tij sepse socialistėt, Shqipėrinė e shohin si njė feud tė vetin”. “Ēdo e mirė e Shqipėrisė duhet tė vijė nėpėrmjet tyre dhe nga ēdo e mirė e shqiptarėve ata duhet tė nxjerrin pėrfitimet e tyre personale. Ky ėshtė thelbi i kėsaj aleance mafioze-politike e cila nė momentet mė tė mbara pėr Shqipėrinė dhe shqiptarėt kėrkon me ēdo kusht tė bllokojė proceset e integrimit dhe liberalizimit tė vizave pėrmes krijimit tė njė situate anormale politike, pėrmes pėrpjekjeve pėr tė destabilizuar politikisht dhe nga pikėpamja sociale gjithė vendin”, - tha z. Bode. Sekretari i pėrgjithshėm i PD-sė shpjegoi para demokratėve pogradecarė se mazhoranca ėshtė pėrpara njė ultimatumi absurd. Sipas Bodes, ky ultimatum ka dy alternativa: Destabilizim antikushtetues ose na dorėzoni pushtetin. “Nė fakt ne nuk kemi ndėrmend tė bėjmė as njėrėn dhe as tjetrėn. Ne do tė qeverisim nė interes tė Shqipėrisė dhe shqiptarėve. Ne do tė vazhdojmė reformat e thella pėr tė qenė tė besueshėm pėr partnerėt tanė evropianė”, - pėrfundoi sekretari i pėrgjithshėm i PD-sė, njėherėsh dhe ministėr i Financave, z. Ridvan Bode.

standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Bode, Ramės: S’ka destabilizim antikushtetues dhe dorėzim pushteti :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 6:15 pm nga arberia

po ku jane te gjithe te ngrihen dhe t'i tregojne vendin ketij skizofreni

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi