ILIRIADA PORTAL

Berisha: Rama, kryesuesi i mafies mė tė rrezikshme nė Tiranė

Shko poshtė

29112009

Mesazh 

Berisha: Rama, kryesuesi i mafies mė tė rrezikshme nė Tiranė
Kryeministri Sali Berisha ka ripėrsėritur sot gjatė njė konference pėr shtyp nga Kryeministria, lidhjet mafioze tė kryesocialistit dhe njėherazi kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės Edi Rama. Kreu i qeverisė paralajmėroi se nuk do tė heshtė kurrė para akteve tė papranueshme dhe njėherazi tė dėnueshme tė Edi Ramės. Berisha theksoi se denoncimi i bėrė pak ditė mė parė nė parlament ėshtė nė mbrojtje tė vlerave tė shqiptarėve.
“Kam bėrė detyrėn time nė mbrojtje tė nėnave, bashkėshorteve dhe motrave shqiptare kundėr dhunės nė familje”, u shpreh Berisha.
Shefi i ekzekutivit pėrsėriti edhe njė herė, se dakljet nudo tė Ramės nė plazhet publike nuk janė gjeste normale. “Asnjė anėtar i Partisė Socialiste nuk i pranon kėto akte tė shėmtuara tė tij”, tha mė tej ai.
Berisha e cilėsoi Edi Ramėn si pėrgjegjėsin kryesor qė po bllokon opozitėn dhe futjen e saj nė parlament. Sipas kryeministrit, Rama duke parashikuar humbjen nė zgjedhjet e pėrgjithshme, tentoi edhe mospjesėmarrjen e PS nė to. “Edi Rama ka bėrė pėrpjekjet mė tė jashtėzakoshme pėr tė mos hyrė nė zgjedhjet e 28 Qershorit. Unė u jam shumė mirėnjohės qeverive tė vendeve mike pėr presionin qė u bėnė nė kohėn e duhur”, tha kryeministri.
Mė tej, Berisha u shpreh edhe njėherė se Rama mbart lidhje tė rrezikshme me grupet mafioze nė kryeqytet. “Edi Rama kryeson mafien mė tė rrezikshme nė kryeqytet. Kryeministri Sali Berisha gjithashtu ka akuzuar kreun e PS, Edi Rama se ėshtė kryemafiozi i kryeqytetit. Ai ėshtė shefi i lavatriēeve tė parave tė pista, ndėrkohe qė ka lidhje me bandat kriminale. Vetėm Mafies nuk i intereson anetarėsimi nė BE, vetėm Mafia nuk do bashkėpunim me ndėrkombėtarėt, ndaj darėt e ligjit do tė bien nė dhėmbėt e mafiozėve. Mafia ka vetėm interesa personale”, deklaroi mė tej kryeministri Berisha.
Gjithashtu, kryeministri iu referua edhe djegies sė afateve kushtetuese tė deputetėve socialistė, pėr mos prezencėn e tyre nė parlament. Sipas kryeministrit, kjo nuk pėrbėn asnjė problem, pasi me pėrfundimin e afateve, nė bazė tė ligjit nė kuvend do tė hyjnė emra tė rinj. “Nė pėrfundim tė afatit 6 mujor nga mungesa e deputetėve tė PS, sipas ligjit emra tė rinj do hyjnė nė Kuvend. Kushtetuta dhe ligji do tė zbatohen, deputetėt do tė zėvėndėsohen. Janė tė mirėpritur tė zgjidhen ata qė e meritojnė. Rama po mban jashtė 64 deputetė”, nėnvizoi kryeministri.
Lidhur me ftesat pėr bashkėpunim me opozitėn, kryeministri u tregua i gatshėm pėr ēfarė do lloj bashkėpunimi nė tė mirė tė vendit dhe aspiratave integruese.
Shefi i qeverisė bėri kėtė dalje para mediave, pėr tė lajmėruar shtyrjen e Kongresit tė Partisė Demokratike pėr nė 14 dhjetor. Sipas Berishės shtyrja bėhet pėr njė qėllim konkret qė ėshtė ai i vizitės nė Vatikan qė do tė bėjė kryeministri i Shqipėrisė ku do tė takojė Papa Benediktin e XVI

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha: Rama, kryesuesi i mafies mė tė rrezikshme nė Tiranė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Nov 29, 2009 10:23 pm nga ad

Mė tej, Berisha u shpreh edhe njėherė se Rama mbart lidhje tė rrezikshme me grupet mafioze nė kryeqytet. “Edi Rama kryeson mafien mė tė rrezikshme nė kryeqytet. Kryeministri Sali Berisha gjithashtu ka akuzuar kreun e PS, Edi Rama se ėshtė kryemafiozi i kryeqytetit. Ai ėshtė shefi i lavatriēeve tė parave tė pista, ndėrkohe qė ka lidhje me bandat kriminale.
Ajo qe me ēudit eshte qendrimi i prokurorise e cila hesht karshi ketyre akuzave kaq te renda tashme te evidentuara edhe nga padite e shumta te qytetareve ndaj Rames. Vetem nje padi do te ishte e mjaftueshme qe Rama te hetohej ashtu siē hetohen kudo ne bote dhjetra politikane nder to edhe Berluskoni. Ky qendrim mund te justifikohet vetem me kapjen e prokurorise nga Rama sepse ēuditerisht ndaj eksponenteve te pozites prokuroria nuk eshte kaq e fjetur, madje ne te tilla raste zonja Rama nuk heziton te beje "Silvia Kontin"

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Nov 30, 2009 12:25 am nga lidabica

eshte e shitur tek pertej te majtes mafioze te Edi Rames

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi