ILIRIADA PORTAL

“Si do tė ndjehej babai i Shegushe Ligorit, njė mėsues i nderuar i Elbasanit, nėqoftėse e bija, do tė kishte fatin e ‘femrave tė Edvinit’”

Shko poshtė

30112009

Mesazh 

“Si do tė ndjehej babai i Shegushe Ligorit, njė mėsues i nderuar i Elbasanit, nėqoftėse e bija, do tė kishte fatin e ‘femrave tė Edvinit’”
Pas deklaratės sė djeshme tė njėrės nga deputetet socialiste tė Elbasanit
Masa e deputeteve tė njohura nė analet e fshehura tė politikės dhe besnike tė ēmuara tė klikės vandale dhe egėrsisė sistematike tė Edi Ramės, pėrcollėn dje reagimet e tyre, duke mbrojtur turpėsisht eprorin e dhunshėm. Njė tufė grash, deputete tė Partisė Socialiste, reaguan dje pėrmes njė daljeje pėr mediat, ndaj kritikave dhe denoncimeve qė kryeministri Sali Berisha i bėri prirjes dhunuese dhe veprimeve ēnjerėzore tė Edi Ramės.
Njėra pas tjetrės deputetet Ermonela Fela-j dhe Shegushe Ligori u prezantuan nė konferenca tė veēanta pėr shtyp, tė dėshpėruara dhe njėherazi tė hidhėruara pėr akuzat e vėrteta dhe denoncimin moral qė kryeministri Sali Berisha u bėri vandalizmave dhe dhunės ndaj qenies femėrore tė Edi Ramės. Apeli i kėtyre deputeteve tė mbetura jashtė parlamentit si pasojė e disa qejfeve personale tė Edi Ramės, ishte pėr hapjen e kutive dhe jo pėr dėnimin e dhunės qė kryesocialisti ushtron mbi grarinė e moēme socialiste. Njė bashkėshort dhunues dhe njėherazi njė njeri antifamiljar, Edi Rama duket se ka gjetur prehje tek kjo thagmė e grarisė, e cila siē duket i jep frymėzim, motivin pėr tė pėrshkallėzuar dhunėn ndaj bashkėshorteve tė tij.
“Hapni kutitė, mjaft e mbajtėt peng me rrena kėtė popull! Nuk ju shpėton nga e vėrteta mali me rrena qė po ndėrtoni me urdhėr tė ustait tuaj pėr t’i zėnė sytė, e hequr mendjen popullit nga grabitja fatale qė keni bėrė nė 28 qershor. Kutitė dhe vetėm kutitė janė halli i madh qė ju bėn tė flisni pėrēart pėr Edi Ramėn e opozitėn me shpresėn e kotė se populli do tė harrojė kutitė. Kutitė dhe vetėm kutitė janė kėrkesa jonė nė emėr tė opozitės. Hapni kutitė ose ikni bashkė me kutitė nga pushteti, ku populli opozitar nuk ju lė tė sundoni me vota tė vjedhura!”, ishte apeli i deputetes sė Edvinit, Shegushe Ligori, duke mos dhėnė as edhe njė koment lidhur me barbarinė e kryetarit tė saj ndaj qenies femėrore. Keqpėrdorimi i deputetes Shega, (siē edhe e etiketoi njė media e majtė), shkon deri aty sa nuk pranon tė komentojė se ēfarė morali mund tė ketė njė femėr qė detyrohet tė ekspozohet nudo nė plazhet publike, brenda apo jashtė vendit. Pėrpos, kėsaj, pa pėrgjigje mbetet pyetja se, “Si do tė ndjehej babai i Shegushe Ligorit, njė mėsues i njohur nė Elbasan, nėqoftėse e bija e tij, do tė kishte fatin e femrave tė Edvinit?”. E njėjta pyetje do tė ishte pėr tė gjitha socialistet elbasanase: “Si do tė ndiheshin ato, nėse do tė keqpėrdoreshin njėsoj si Edi Rama ka keqpėrdorur gratė e jetės sė tij”.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Si do tė ndjehej babai i Shegushe Ligorit, njė mėsues i nderuar i Elbasanit, nėqoftėse e bija, do tė kishte fatin e ‘femrave tė Edvinit’” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 12:11 am nga emigranti

“Si do tė ndjehej babai i Shegushe Ligorit, njė mėsues i nderuar i Elbasanit, nėqoftėse e bija, do tė kishte fatin e ‘femrave tė Edvinit’”
perderisa e bija ndjehet mire ska arsye qe babai te ndjehet keq

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 7:45 pm nga nardlushnja

Sa me shume balte hidhet kundrejt deputeteve te PS aq me poshte bie PD dhe Kryetari i saj Sali Berisha.
Kjo nuk eshte politike eshte eshte nje makine balte qe drejtohet nga vete Saliu.Turp

Edhe ju miq te forumit mos u beni vegla

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 4:54 pm nga lidabica

Shoqja Shege...hahahaha,si ajo shoqja nga Berati...hahahahaha,e indoktrinuar deri ne dhembje....gjynah

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 5:11 pm nga bulqizaku

or nard aqe ka ant tona thon; tfolim e tmerremi vesh e jo tfolim e tmunemi (me llafe)
me than at tdrejten per ket punen e llafeve te di palt jan gabim ... kush ma shum e kush ma pak ja kan qit mener b... krejt ... po ene ram tasllaku (zoti mfalt per ket llaf) ja ka qit funin ... bin kto pun e njifet burrnia ... rama or lum mejku kujto se o tu lujt luftash .... e veni jon nuk ma mo ksi lojnash ... hume ... duro ... poppli ska vakt tduroje pordht e rams .. a sa her i grefet rams me u bo krieminister tshemim venin ... mu mvje keq per qat budall se kshu si e ka nis nuk o tu marr veē shqipnin mqaf po mduket se ka per t'hanger ene kokn e vet ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi