ILIRIADA PORTAL

Kouchner: Vendimi pėr minaret, shprehje intolerance

Shko poshtė

30112009

Mesazh 

Kouchner: Vendimi pėr minaret, shprehje intolerance
Parisė – Ministri i Jashtėm i Francės, Bernard Kouchner deklaroi sot se "ishte pak i tronditur" nga votimi i zviceranėve pėr minaret, qė sipas tij ''ishte njė shprehje intolerance".
"Jam pak i tronditur nga ky vendim qė ėshtė pak negativ pėr sa i pėrket shqetėsimeve tė vetė Zvicrės sepse nėse nuk mund tė ndėrtohen mė minare nė kėtė vend, kjo nėnkupton njė shtypje tė njė besimi fetar", deklaroi ministri pėr radio ''RTL''.

"Shpresoj qė Zvicra tė rishqyrtojė kėtė vendim", shtoi ai.Kjo ėshtė njė shprehje intolerance dhe personalisht e urrej intolerancėn", u shpreh Kouchner.

start
Ndėrtimi i minareve nuk pėrbėn njė hap tė madh. ''Mos ndoshta ėshtė njė ofendim pėr vendin malor qė tė ketė ndėrtime pak mė tė larta?", deklaroi me ton pyetės Bernard Kouchner. Zvicra votoi dje me njė shumicė prej 57,5 pėr qind pėr mos lejimin e ndėrtimit tė minareve me kėrkesė tė sė djathtė populiste, sipas tė cilės ''minaret pėrbėjnė njė simbol politiko-fetar".
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kouchner: Vendimi pėr minaret, shprehje intolerance :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Nov 30, 2009 7:21 pm nga patrioti

jam dakort me zvicerjanet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 12:09 am nga emigranti

abstenoj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 7:50 pm nga nardlushnja

per mua eshte me mire te mos ngrihen as kisha dhe as xhamia.
Kush beson ,beson per vete te vet dhe eshte mire te falet tek shtepia e tij.
Sa per minaret ne mes te evropes ......nuk e di se sa te gatshem jane vendet myslimane te pranojne ngritjen e kishave ne vendet e tyre????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi