ILIRIADA PORTAL

LSI apel Ramės: Kėrkoju falje publike femrave qė ke dhunuar

Shko poshtė

01122009

Mesazh 

LSI apel Ramės: Kėrkoju falje publike femrave qė ke dhunuar
“Opozita tė rikthehet nė Kuvend, verdikti i votuesve po pėrdoret nė funksion tė interesave personale tė njė kryetari tė ēoroditur e nė panik”

Lėvizja Socialiste pėr Integrim i bėri thirrje sot kryetarit tė Partisė Socialiste Edi Rama, t’u kėrkojė publikisht falje tė gjtiha femrave mbi tė cilat ka ushtruar dhunė sistematike. Nėnkryetarja e LSI, Filloreta Kodra bėri kėtė apel nhga selia e LSI, nė kuadėr tė diskutimeve tė ditėve tė fundit mbi dhunėn e egėr qė kreu i PS, Rama, ka ushtruar dhe ushtron ndaj bashkėshorteve tė tij. “Kryetari i opozitės, Edi Rama, duhet t’u kėrkojė falje publike zonjave, tė cilat janė pėrballur direkt me dhunėn e tij. Sot tė gjithė shqiptarėt janė njohur me faktet e shumta tė rėnda tė bėra publike nga maxhoranca, tė cilat pėrbėjnė njė nga faqet e turpit pėr Edi Ramėn, qė me heshtjen e tij i ka vėrtetuar e pranuar plotėsisht ato”, u shpreh znj. Kodra.
Zyrtarja e lartė e LSI shprehu shqetėsimin e saj ndaj rrezikut tė vijės politike punisto-mafioze dhe njėherazi i pėrsėriti Ramės qė tė heqė dorė nga psikologjia e dhunės nda institucioneve demokratike. “Rama duhet tė heqė dorė edhe nga psikologjia e dhunės ndaj ligjit e intitucioneve qė po injekton nė shoqėrinė e politikėn shqiptare, duke u bėrė frymėzues i rrezikshėm i njė vije politike punisto- mafioze, tė cilėn shqiptarėt e kanė flakur tej qė pas instalimit tė pluralizmit”, theksoi ajoi.
Duke theksuar proceset e integrimit evropian tė vendit, kryesisht liberalizimin e vizave dhe afrimin e Shqipėrisė me BE, Filloreta Kodra nėnvizoi se opozita e Edi Ramės, po sillet nė mėnyrėn mė tė keqe anti-atdhetare, anti-institucionale dhe anti-europeiste.
Sipas saj, kėrkesa pėr hapjen e kutive tė votimit nga opozita, ėshtė njė antiakuzė.
“Kjo ėshtė kėrkesa mė absurde, sepse ėshtė vetė opozita ēertifikuesja e madhe e zgjedhjeve tė 28 qershorit, pasi 20 mijė komisionerė socialistė kanė firmosur pa ankesa tė gjithė procesin zgjedhor”, nėnvizoi nėnkryetarja e LSI.
Nė emėr tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, nėnkryetarja e saj, Filloreta Kodra pėrsėriti kėrkesėn e mazhorancės pėr rikthimin e opozitės nė parlament. “Opozita duhet tė kthehet sa mė parė nė Parlament pėr tė vėnė nė vend nderin e nėpėrkėmbur tė votuesve tė saj. Verdikti i votuesve po pėrdoret vetėm nė funksion tė interesave personale tė njė kryetari tė ēoroditur e nė panik, qė pėr shkak tė etjes sė pakufishme pėr pushtet ėshtė gati tė ēojė nė greminė Shqipėrinė”, shtoi mė tej, pėrfaqėsuesja e LSI.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24073
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

LSI apel Ramės: Kėrkoju falje publike femrave qė ke dhunuar :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Dec 01, 2009 2:53 pm nga bulqizaku

jaaaa se bo at pun ki ........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 02, 2009 5:19 pm nga lidabica

eshte "gru" me namuz

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi