ILIRIADA PORTAL

Hyjmė nė Kuvend mė 7 mars, prapė bojkot

Shko poshtė

04122009

Mesazh 

Hyjmė nė Kuvend mė 7 mars, prapė bojkot
Blendi Klosi

Heqja ose jo e mandateve tė deputetėve qė nuk kanė bėrė betimin ka sjellė argumente tė ndryshme pėr sa i pėrket strategjisė qė do tė ndjekin socialistėt. Nė njė prononcim tė dhėnė pėr “Ora News” sekretari organizativ nė PS, Blendi Klosi, ėshtė shprehur se socialistėt mund tė jenė nė Kuvend para datės 7 mars, kur parashikohet afati maksimal. Por deputetėt do t’i kthehen sėrish bojkotit, duke i qėndruar kėrkesės pėr zgjedhje tė reja dhe riverifikim tė fletėve tė votimit. “Ky ėshtė njė qėndrim qė e kemi thėnė edhe mė pėrpara. Pėr tė mos djegur mandatin qė na ka dhėnė elektorati, ne do tė hyjmė nė Kuvend para afatit kushtetues, domethėnė para datės 7 mars”, - ėshtė shprehur Klosi. Ndėrkohė nė njė prononcim tė dhėnė pėr gazetėn “Metropol” ai theksoi se “ne nuk do tė lejojmė qė Berisha e Topalli tė tallen me mandatet tona dhe nė ēfarėdo lloj forme ne do tė vijojmė bojkotin deri nė transparencėn e zgjedhjeve”. Nė kėtė mėnyrė, ai nuk ka pėrjashtuar mundėsinė e betimit nė afatin e dhėnė, por kjo nuk do tė thotė vijim i qėndrimit, pasi gjithēka do tė kthehet nė situatėn aktuale, nė rast se nuk do tė realizohen kėrkesat e Partisė Socialiste.
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Hyjmė nė Kuvend mė 7 mars, prapė bojkot :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Dec 04, 2009 7:09 pm nga nardlushnja

Si shume u zgjat me keto kutite.
Eshte mire qe Berisha te hape kutite dhe populli te mesoje njehere e mire te verteten.
Berisha nuk duhet te kete frike sepse ai nuk ka vjedhur votat....apo qendron e kunderta???????
Eshte Berisha qe po mban peng gjithe shqiptaret .

Mos valle duhej te ishte Edvin Rama ne krye te shtetit??????
I hapni ato kuti .....dreqi ta haje

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi