ILIRIADA PORTAL

Berisha: Shoqėria tė reagojė ndaj dhunės nė familje

Shko poshtė

04122009

Mesazh 

Berisha: Shoqėria tė reagojė ndaj dhunės nė familje
Tiranė – Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se gruaja shqiptare ėshtė dhunuar pėr gjatė shekujve, duke vlerėsuar se dhuna nė familje ėshtė njė problem serioz nė vendin tonė.
Kreu i qeverisė tha se nuk ka qėndrim ndaj dhunės nė familje, ndėrsa ka kėrkuar nga shoqėria qė tė reagojė ndaj kėtij fenomeni.

“Nė tėrėsi shoqėria duhet tė ndėshkojė, tė pėrēmojė modelet e dhunės familjare. Ky ėshtė njė kusht pėr ēdo shoqėri tė qytetėruar”, theksoi Berisha gjatė njė konference kundėr dhunės ndaj grave. Ai kėrkoi luftė pėr ndalimin e kėsaj situate si dhe tė ndėshkohen autorėt.

Mė tej, Berisha tha se nuk ka ligje pėr dėnime mė tė rrepta kundėr dhunuesve, ndėrsa ka shtuar se ndaj njė ēėshtjeje tė tillė madhore. “Dhuna nuk luftohet duke u fshehur. Skamja nėna e tė gjitha problemeve. Bashkėshortet nuk janė skllave”, theksoi Berisha.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi