ILIRIADA PORTAL

Zbulohet plan per te mbushur Tiranen me plehra

Shko poshtė

05122009

Mesazh 

Zbulohet plan per te mbushur Tiranen me plehra
Dy kamione te mbushur me plehra qarkulluan mbreme ne Tirane, ne nje perpjekje te dyshuar per t'u hedhur ne qytet dhe deri perreth godines se Kryeministrise. Keto dyshime detyruan policine e Tiranes te nise nje hetim, e nxitur dhe nga telefonata ne sallen operative ku disa banore te alarmuar kane kerkuar nderhyrjen e forcave te rendit. Nderkohe ka qene i menjehershem reagimi i deputeteve ende te pamandatuar socialiste te cilet protestuan ne komisariat per shoqerimin e punonjesve te bashkise.

Gjithcka ka ndodhur mbreme kur policia mori nje informacioni nepermjet telefonit dhe vuri ne levizje sherbimet e patrulles se pergjithshme te Komisariatit ne Kombinat. Keta, kane ndaluar dy automjete te markes "Benz" tip kamion me targa TR 1874 I dhe TR 1882 I. Nga verifikimet e bera ne vend u konstatua se keto dy automjete ishin te Ndermarrjes se Pastrim-Gjelberimit Nr.1 Tirane dhe kishin ngarkuar disa thase plastike me plehra dhe pretendonin se po i dergonin ne ambientet e ndermarrjes se tyre.

Policia tha se nga verifikimi i dokumentacionit te mjeteve rezultoi se te dyja kishin mangesi ne dokumentacion. Ne keto kushte mjetet, bashke me drejtuesit e tyre u shoqeruan ne Komisariatin e Policise Nr.6 Tirane.

Nga ana tjeter, pas pyetjes dhe kryerjes se procedurave administrative dy mjetet jane bllokuar administrativisht ne Piken e bllokimit te Policise, ndersa drejtuesit e tyre jane lene te lire.

Sakaq, duke folur mbi marrjen ne pyetje, policia citoi se drejtuesit e mjeteve kane deklaruar se thaset me plehra i kane marre ne Sharre, pasi ishin ngarkuar nga punetoret e Ndermarrjes. Ne Komisariatin e Policise nr.6, Tirane eshte paraqitur edhe Drejtori i Ndermarrjes, Irfan Dashi, i cili ka deklaruar se punetoret e ndermarrjes se tij, jashte orarit zyrtar i kane pergatitur thaset me plehra, te cilat tha do t'i transportonin ne Ndermarrjen e Pastrim-Gjelberimit Nr.1 Tirane. Po keshtu ai ka deklaruar se per kete veprim eshte urdheruar nga eproret e tij.

Duke qene se keto deklarime ishin evazive, nderkohe qe dyshimi i forte ishte se plehrat do te tentohej te hidheshin ne rruget e kryeqytetit, polica shoqeroi ne Komisariatin Nr.6 ne Kombinat edhe 20 punonjes te kesaj ndermarrjeje qe kane pergatitur dhe ngarkuar ne automjete thaset me plehra. "Keta shtetas pasi jane pyetur procedurialisht, jane lene te lire", - sqaroi policia e cila siguroi se materialet procedurale per te gjitha veprimet e kryera do t`i referohen Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Tirane.

Kreu i Ndermarrjes

Ne Komisariatin e Policise nr.6, Tirane eshte paraqitur edhe Drejtori i Ndermarrjes, Irfan Dashi, i cili ka deklaruar se punetoret e ndermarrjes se tij, jashte orarit zyrtar i kane pergatitur thaset me plehra, te cilat tha do t'i transportonin ne Ndermarrjen e Pastrim-Gjelberimit Nr.1 Tirane. Po keshtu ai ka deklaruar se per kete veprim eshte urdheruar nga eproret e tij.

Kamionet

Drejtuesit e mjeteve kane deklaruar se thaset me plehra i kane marre ne Sharre, pasi ishin ngarkuar nga punetoret e Ndermarrjes. Pas pyetjes dhe kryerjes se procedurave administrative dy mjetet e markes "Benz" tip kamion, me targa TR 1874 I dhe TR 1882 I. jane bllokuar administrativisht ne Piken e bllokimit te Policise, ndersa drejtuesit e tyre jane lene te lire.
koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24093
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Zbulohet plan per te mbushur Tiranen me plehra :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Dec 05, 2009 6:44 pm nga un

Drejtuesit e mjeteve kane deklaruar se thaset me plehra i kane marre ne Sharre, pasi ishin ngarkuar nga punetoret e Ndermarrjes.
ēar nevoje kishte nderrmarja e gjelbrimit per plena???????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 05, 2009 6:46 pm nga emigranti

ēar nevoje kishte nderrmarja e gjelbrimit per plena???????
pyetje me vend

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi