ILIRIADA PORTAL

Edi Ramės i dėrgohet kopja e vendimit tė Ramiz Alisė e Kristaq Ramės pėr dėnimin me varje tė disidentit Havzi Nela

Shko poshtė

05122009

Mesazh 

Edi Ramės i dėrgohet kopja e vendimit tė Ramiz Alisė e Kristaq Ramės pėr dėnimin me varje tė disidentit Havzi Nela
Konferenca e plotė pėr shtyp e deputetit Aldo Bumēi.

Deputeti Strazimiri e cilėson Ilir Xhelil Gjonin si taotaon e ri tė Partisė Socialiste

Deklarata e deputetit Aldo Bumēi: "Kėtu eshte nje vendim xhelatesh ne te cilin kane firmosur Ramiz Alia dhe Kristaq Rama per denimin me varje me date 10/8/88 diten e mėrkure ne mes te Kukesit, te disidentit dhe poetit Hafzi Nela, per fajin e vetem se ne vargjet e tij kerkonte te drejtat e njeriut.

Kete vendim po ia nisim edhe Kryetarit te Partise Socialiste z. Edi Rama ne Seline e Partise Socialiste.

Z. Rama ky eshte vetem nje nga vendimet kriminale te atit tend biologjik te cilin po ta dergojme me shpresen qe do te nxise sadopak per te denuar kete akt xhelatėsh kunder intelektualeve shqipetare. Per ti kerkuar falje publike familjes se Havzi Nelės, qytetarėve tė Kukėsit dhe tė mbarė Shqipėrisė pėr kėtė akt kriminal tė babait tėnd biologjik".

Konferenca e plotė pėr shtyp e deputetit Gent Strazimiri

Dje, shoku Xhelil Gjoni jr, ne zbatim te porosive dhe direktivave te shokut Edvin Kristaq Rama, artikuloi publikisht, mashtrimet e rendomta qe zakonisht i perdorin (pa sukses) me zyrtaret e huaj, per te penguar proceset integruese te vendit, si ai i heqjes se vizave, apo i antaresimit ne BE.

Me sa duket ne cilesine e ish-drejtuesit te ministrise se Brendshme, te nje vendi qe nuk ka asnje lidhje me Shqiperine e sotme, shoku Xhelil, ofroi panoramėn e vitit 2001, kur ai vete, drejtonte ne fakt simbiozen e krimit te organizuar me shtetin. Na rikujtoi se ėshtė ish-minister i brendshėm i nje vendi, nga brigjet e te cilit nisej ēdo nate nje flote skafesh, qe transportonte nga mbreteria e kanabisit e marihuanes me mijra ton droge, disa mijra prostituta kryesisht nga vendet e lindjes, qe paiseshin brenda nates me pasaporta shqiptare ne komisariatet e caktuara nga lart; ku rendi e qetesia publike ruhej sipas lokalitetit nga Aldo Bare, Lul Berisha apo Nehat Kulla, pasi policia kishte pune te tjera…; ku Polici e blinte tek ministri vendin e punes, dhe pas 6 muajsh blinte nje restorant 450 mije euro ne mes te Tiranes, behej deputet a ndertonte pallate sipas rastit, ose te trija bashke; ku policia funksiononte si nje bande e organizuar qe vriste deputetet e opozites e masakronte komisioneret e saj ne zgjedhje, madje ne fund nxirrte dhe nderronte rezultatin sipas porosive.

Ne cilesine e ish-drejtuesit te ministrise se brendshme e te deputetit te nje vendi, qe per shkak te luftes 4-vjeēare me “zero tolerance” ndaj krimit te organizuar, trafiqeve te paligjshme e korrupsionit eshte sot anetar i NATO-s; tė nje vendi qe nuk e mbush me me mijra kufoma shqiptaresh, kurdesh, kinezesh, afganesh kanalin e Otrantos, qė ne 4 vjet ka zbrazur listen 8 vjecare te te shumekerkuarve qe leviznin lirisht me makina ministrash te brendshėm, qė nuk eshte me parajsa e makinave te vjedhura, e kultivimit te droges, prodhimit e transportimit te prostitutave, qe ne 4 vjet eshte vizituar e falenderuar publikisht nga ministra te brendshem apo drejtues te policive te: Italise, Britanise, Austrise, Frances, Gjermanise, Belgjikes, FBI-se, Interpolit, Europolit, Turqise, Greqise, Spanjes, Luksemburgut,etj, qe ne 4 vjet ka zhvilluar me sukses 100% se bashku me agjencite partnere, 69 operacione speciale nderkombetare, dmth. 69 operacione me shume se ne 8 vitet e qeverisjes se shokut Xhelil, qe kontrollon 100% territorin, kufijte dhe kontigjentin kriminal kombetar duke u dhene dinjitetin e dhunuar per 8 vite rresht, pasaportes shqiptare e qytetarit shqiptar, i cili per shkak te ketij vullneti te hekurt ne luften kunder krimit e korrupsionit se shpejti do udhetoje i lirė, pa viza ne Evrope, rikonfirmoj edhe nje here vullnetin e palekundur te kesaj mazhorance per “tolerance zero” ndaj krimit te organizuar dhe korrupsionit dhe lidhjeve te tyre me mafien politike sado lart ata qofshin e me cdo lloj kostoje,

Deklaratat e ketij lloji te “tao taove” tė rinj, tė tmerruar nga ligji antimafia qe sapo kaloi ne parlament, nuk bejne asgje tjeter veēse ekspozojne veten dhe lidhjet e tyre me krimin e organizuar, dhe na shtojne bindjen se sot me shume se kurre lufta ndaj mafias qe kerkon deshperimisht pushtetin politik duhet te shkoje deri ne fund me vendosmerine dhe seriozitetin e nje shteti antar te NATO-s, e qe aspiraten me te fuqishme sot ka antaresimin e plote ne Bashkimin Evropian!55
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19534
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi