ILIRIADA PORTAL

Policia: Protestuesit me qese te dyshimta dhe jo transparente

Shko poshtė

06122009

Mesazh 

Policia: Protestuesit me qese te dyshimta dhe jo transparente
Policia e Tiranes me ane te nje njoftimi per shtyp, ka sqaruar perse nje pjese e protestuesve jane ndaluar perpara se te shkojne ne proteste. Sipas policise keto masa jane marre per sigurimin dhe zhvillimin normal te ketij tubimi. "Perpara dhe gjate zhvillimit te tubimit, ka pasur perpjekje qe ne vendin e tubimit te futen qese jo transparente dhe sende te tjera te ndaluara. Me qellim, sigurimin e zhvillimin normal te ketij tubimi, policia ka penguar qe ne vendin e tubimit te futen qese jo transparente, ne te cilat mund te kishte sende qe mund te shkaktojne dem per jeten dhe shendetin e te tjereve", thuhet ne njoftimin per shtyp te Policise se Tiranes. Sipas kesaj te fundit, te vetmet sende te cilat mund te futen gjate tubimeve jane pankartat dhe flamujt. "Organizatori, drejtuesit, personat ndihmes dhe pjesemarresit ne nje tubim, ndalohen te mbajne mjete ose instrumente te cilat gjate perdorimit te tyre, mund te shkaktojne dem, per jeten dhe shendetin e te tjereve. Perjashtohen nga ky detyrim flamujt dhe pankartat", thuhet ne nenin 18 te ligjit qe parashikon tubimet. Per sa u perket qeseve te mbeturinave, te cilat jane bllokuar gjate dites se djeshme, ato aktualisht po analizohen nga ekspertet nese kane sende te cilet mund te perbejne rrezik per jeten e qytetareve. Me ane te njoftimit per shtyp, Policia e Tiranes ka sqaruar edhe nje here se ky institucion ka per detyre te garantoje jeten e qytetareve, ndaje edhe masat e marra kane te bejne me kete ceshtje.Verifikimet

Qeset e mbeturinave te cilet jane bllokuar gjate dites se djeshme, aktualisht po analizohen nga ekspertet, nese kane sende te cilet mund te perbejne rrezik per jeten e qytetareve.

koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24093
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Policia: Protestuesit me qese te dyshimta dhe jo transparente :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Dec 06, 2009 4:22 pm nga bulqizaku

pse su hit nshkop gome ......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sun Dec 06, 2009 7:22 pm nga i persekutuari

Policia ka te drejte te kontrolloke ēdo te dyshuar kur ka grumbullime njerzish. Askush nuk na garanton se dikush mund ta perdorte kte metode te rames per te kryer ndonje akt terrorist. Do ishte i pari Rama qe do kerkote dorheqjen e qeverise duke pretenduar se policia nuk moei masa per mbarvajtjen e protestes. Ne protesta kur shkelet ligji policia ka te drejte te perdore edhe dhunen si kudo ne bote.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi