ILIRIADA PORTAL

"Amanda ishte e pangopur per seks dhe kishte fuqine e nje burri"

Shko poshtė

07122009

Mesazh 

"Amanda ishte e pangopur per seks dhe kishte fuqine e nje burri"
PERUGIA- Gjyqi ndaj studentes amerikane Amanda Knox eshte kthyer ne nje telenovele te vertete, ku akuzave per vrasjen e shoqes se saj Meredith Kercher i jane shtuar edhe ato te akteve te dhunshme apo sjelljes se ashper seksuale. Protagonist ne gjyqin qe zhvillohet ne Perugia te Italise eshte bere edhe nje shqiptar i quajtur Elis Prenga, qe punon si barist ne nje lokal te vendit fqinj. Gjate seances se fundit gjyqesore te mbajtur ne fundjave, shqiptari emigrant ka rrefyer se si studentja 20-vjecare sillej ne shtrat dhe ishte e papermbajtshme.

"Ajo ishte e paperballueshme ne shtrat dhe e kishte mendjen vetem per seks. Ishte nje "Predatore" e vertete", ka thene nder te tjera deshmitari shqiptar para trupit gjykues. Prenga ka pasur nje lidhje intime me studenten 20-vjecare pak kohe me pare teksa e kishte njohur ne lokalin ku dhe punonte. Dhe per ta perforcuar me tej portretin e amerikanes qe akuzohet per vrasje, armembajtje dhe sjellje te tjera te dhunshme qe nuk jane ne karakterin e nje vajze, deshmitari ka thene se "ajo i perngjante nje kafshe te eger ne shtrat dhe teper e uritur per seks". Prenga ka pranuar se kishte pasur nje lidhje te gjate me Amanda Knox dhe nje maratone te vertete marredheniesh seksuale deri disa jave para se ajo te dyshohej per vrasjen e shoqes se sa Meredith Kercher, me te cilen ndante edhe shtepine dhe qe u gjet e vrare ne Perugia. Shqiptari e ka pershkruar Knox me tiparet e nje mashkulli persa i perket fuqise fizike dhe te barabarte me nje "ngrenese burrash" ne shtrat.Vrasja

Studentja amerikane Amanda Knox akuzohet se se bashku me te dashurin e saj Raffaele Sollecito kane vrare dy vjet me pare studenten Meredith Kercher dhe gjate seancave te fundit gjyqesore jane kerkuar 26 dhe 25 vite burg per secilin. Amanda nuk e ka pranuar asnjehere akuzen e vrasjes, ndersa pritet vendimi perfundimtar.

koha jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi