ILIRIADA PORTAL

Kryebashkiaku urdhėron 100 policė tė bashkisė tė konfrontohen fizikisht Policinė e Shtetit

Shko poshtė

09122009

Mesazh 

Kryebashkiaku urdhėron 100 policė tė bashkisė tė konfrontohen fizikisht Policinė e Shtetit
Drejtoria e Policisė sė Tiranės kallėzim penal nė prokurori pėr Policinė Bashkiake

Policia Bashkiake ka shėnuar dje njė tjetėr precedent tė paskrupullt nė mbrojtje tė interesave tė Edi Ramės dhe mafies sė ndėrtimit. Mbi 100 policė bashkiak kanė shkuar nė mbrojtje tė pallatit tė Dash Pezės dhe kanė provokuar Policisė e Shtetit me veprime psikologjike dhe fizike. Policėt e bashkisė kanė tentuar tė hyjnė me forcė nė pallatin qė ėshtė duke u shembur pėr shkak se ėshtė ndėrtuar mbi dokumente tė falsifikuara duke uzurpuar rrugėn “Urani Pano”.

Ushtarėt e Ramės nėn petkun e disa uniformave me pėrcaktim tė qartė pėr rrezen e veprimit kanė shkuar nė rrugėn “Urani Panoi” qė prej orės 22: 00 tė sė hėnės pėr t’i bėrė rezistencė Policisė Ndėrtimore dhe asaj tė rendit qė kishte shkuar aty pėr tė mbėshtetur aksionin. Por duke parė qė punimet ishin ndėrprerė, ushtarėt e Ramės kanė qėndruar pėr gjithė natėn nė pritje tė ndonjė veprimi tė radhės nga ana e Inspektoratit tė Ndėrtimit. Duke qenė tė padobishėm pėr gjithė natėn, Rama i ka organizuar nė mėnyrė perfekt ushtarėt e tij dhe duke i vėnė nė krye disa deputet socialist, pjesė e mafies sė ndėrtimit, kanė tentuar tė hyjnė me forcė nė ambientet e pallatit. Kanė qėlluar mbi uniformat blu, i kanė shtyrė ata deri nė brendėsi tė godinės dhe pasi kanė depėrtuar kordonin e policisė janė ulur nė katin e parė tė pallatit. Ky veprim i paprecedent ka detyruar edhe Policinė e Shtetit tė qėndrojė e tėrhequr nė mėnyrė qė tė shmangė veprimet e shėmtuara tė Policisė Bashkiake dhe parandalimin e ndonjė situate tė planifikuar nga mafia e ndėrtimit dhe Edi Rama.

Pėrplasja
E gjithė administrata e Policisė Bashkiake u vunė nė shėrbim tė Dash Pezės, mėngjesin e djeshėm. Rama nuk kurseu asnjė prej ushtarėve tė tij nė mbrojtjen fizike qė i bėri mikut tė tij tė ngushtė. Mbi 100 policė tė bashkisė zbarkuan pranė pallatit tė Dash Pezės. Ata provokuan Policisė e Rendit, e cila kishte rrethuar pallatin nė shėrbim tė Policisė Ndėrtimore. Por insistimi duke pėrdorur edhe forcėn ka detyruar Policinė e Rendit qė tė tėrhiqet dhe tė lejojė ushtarėt e Ramės qė tė ulen nė katin e parė tė pallatit ashtu siē ishin urdhėruar. Mbi 30 policė tė bashkisė kanė qėndruar pėr gjatė gjithė ditės nė katin e parė tė pallatit. Njė pjesė e mirė e tyre janė larguar nė momentin qė u dha vendimi pėr pezullimin e shembjes. Por edhe pas kėsaj, Dash Peza dhe Rama nuk ishin tė sigurt nėse do tė pezullohej prishja, ndaj 10 prej ushtarėve tė tyre u urdhėruan qė tė vazhdonin qėndrimin nė katin e parė tė pallatit dhe tė ndalonin me trup fadromėn.

Policia Bashkiake
Policėt e Bashkisė, pjesa qė nuk ishin dakord pėr rezistencėn qė i bėnė Policisė sė Rendit, u shprehėn me nota negative pėr urdhrin e eprorėve tė tyre. Tė buzėqeshur duke dalė nga ambientet e pallatit ata kanė pohuar se mė nė fund shpėtuan pas 24 orėve shėrbim nė interesa personale. Ky nuk ėshtė rasti i parė qė Policia Bashkiake konfrontohet me Policisė e Shtetit. Edhe nė raste tė tjera kur ka pas konflikt mes Bashkisė sė Tiranės dhe Ministrisė sė transporteve, Policia Bashkiake ka qenė e pranishme nė vendin e ngjarjes duke krijuar tė njėjtat situata tė pa denja pėr njė shtet me premisa evropiane. Por kėto situata nuk janė tė paralajmėruara. Nga njėra anė ėshtė edhe vetė gabimi i drejtuesve tė Policisė sė rendit, tė cilėt kanė toleruar qė Policia Bashkiake tė dublojė atė tė rendit dhe tė marrė kompetenca qė nuk i pėrkasin. Nė 48 orėt e kaluara Policia bashkiak ka qėndruar e instaluar nė pallatin e Dashit dhe sipas informacioneve tė marra ata do tė vijojnė shėrbimin qė mėngjesin e sotėm pėrpara pallatit nė pritje tė ndonjė aksioni tė radhės tė Policisė sė Ndėrtimit.

Romir Saraēi

sot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kryebashkiaku urdhėron 100 policė tė bashkisė tė konfrontohen fizikisht Policinė e Shtetit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Dec 09, 2009 5:40 pm nga bulqizaku

un tjem nven tkti vras veten .... ma i horlladisun se ki rob ska burr nshqipni ........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 09, 2009 7:03 pm nga nardlushnja

Eshte turp i madh qe te konfrontohen dy policite me njera tjetren.Ato nuk duhet te perdoren per teka t e RAmes apo te Berishes.
Berisha nuk ka se ci ben deres dhe i bie pragut .Tani u dashka te shemb pallatin e atij botit ....si e quajne????
Me sa di une me ndertimet pa leje merret bashkia .Cpune ka Sali Berisha qe fut turinjte.

Nuk ndrtohen pallatet dhe me vone prishen ,por qe ne fillim nuk u lejohet ndertimi i tyre.Ku ishte Saliu deri dje?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 09, 2009 10:34 pm nga lidabica

qe Edi rama s'ka qene mire kete e dime por qe ka arritur te zeje edhe rruget publike me ndertime te jashtligjshme,per perfitimet e veta,kjo s'ka ku te rrije,dhe ti thua qe nuk u prishkerka??Po si te mbetet rruga e bllokuar .po pse ti thua qe nuk ka pune Qeveria,po per cfare eshte atehere kjo qeveri???te rrije e te beje sehir??jo morei dashur te vere cdo gje ne vendin e vet se prandaj e marrin rrogen muj per muj.Edhe zoterinjte te vene mend se ketu ka shtet dhe nuk ka per te qene han ashtu si e duan ata edramistet me shoke

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 10, 2009 6:54 pm nga nardlushnja

te vene mend se ketu ka shtet

Ketu shteti ,atje shteti ....ku eshte shteti????

Une mendoj qe te gjitha bashkite te shkrihen.Ne nuk kemi nevoje per to .Kemi sali berishen per te gjitha

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Dec 11, 2009 8:25 pm nga dini

Nardlushnja,deshiron tė ndodh perseri `97 ate se han mė Berisha.
Qelbesirat socialiste mezi presin tė ndodh ndonje rremuje dhe prishin shtetin.
Pak me largepames Nardlushnja e di se je vizionar i mire

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 12, 2009 11:52 am nga lidabica

po ta harrojne 97-en keta plehra-kriminelet-puniste-komuniste.
do te mbeten si mos me keq ne syte e botes....bobobo sa te deshtuar qe jane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 12, 2009 8:13 pm nga nardlushnja

dini shkruajti:Nardlushnja,deshiron tė ndodh perseri `97 ate se han mė Berisha.
Qelbesirat socialiste mezi presin tė ndodh ndonje rremuje dhe prishin shtetin.
Pak me largepames Nardlushnja e di se je vizionar i mire

me kujtoni pak 97 ju lutem se nuk e mbaj mend mire.Mesa di une ishte Sali Berisha qe deklaronte se parat e shqiptareve ishin te sigurta ne firmat piramidale dhe i shtyti shqiptaret qe te futnin ekonomite e tyre tek to.Apo jo?????
atehere nuk kishte vjedhje vote por parash.Te dyja keto i ka bere Sali Berisha,por ndryshim radhe.atehere vodhi parate dhe tani votat.Per te mbuluar mutin me shurre nxjerr ne pah dobesira te edi Rames.Opinini shqiptare te largohet nga e verteta e vjedhjes se votes dhe te merret me ndertimet pa leje apo me sa dashnore apo gra ka patur edi Rama (Jo se ky i fundit eshte burre i mire ,por jam i bindur qe fitoi te drejten e qeverisjes me vote dhe ja mori Saliu me ashtu dua)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Dec 12, 2009 8:33 pm nga bulqizaku

me than at tdrejten socialistat jan ma specialista me vjedh vota ene jo veē vota ... teshtej un nuk jam as me s as me d se un jam popull or lum vllai ene tgjitha nkurriz tim bien e un do i paguj po trrim shtremt e tfolim drejt, qai rama ia ka qit b... krejt ... ene so puna se ia ka qit b... me i gjo po qai rob ia ka qit b... githanej si npolitik si nbashki ... erdh robi pa brek nbith .. sot tshkel me kam .. sun ua thot ene shifren pareve qaq shum xerro kan mrapa paret e rams ..
veē nji pergjigje du prej jush; si i fitoi mor lum vllai gjith kto pare????? qai rob biznes ska, pasuni trashigimi ska veē pikturat me enverin ka ... si i fitoi, si u bo miljoner??????? veē mafiozat bohen miljonera per nji dit .. un qeter njeri sdi tbohet miljoner me nji rrog tqelbet bashkie , hajt mo ene me djetat e bashkis ene tpartis ..

SI U BO RAMA MILJONER???????????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi