ILIRIADA PORTAL

LSI: PS jo anėtare me tė drejtė vote nė PES

Shko poshtė

09122009

Mesazh 

LSI: PS jo anėtare me tė drejtė vote nė PES
Tiranė – Deklaratat dhe kundėrdeklaratat e Partisė Socialiste dhe Lėvizjes Socialiste pėr Integrim kanė vijuar gjatė edhe nė Kongresin e Partive Evropiane Socialiste.
Sė fundi, LSI-ja hodhi poshtė atė qė ishte deklaruar mė parė nga PS-ja, sipas tė cilit Partia Socialiste e Shqipėrisė ishte bėrė anėtare me tė drejtat tė plota e PES-sė.

LSI-ja tha se PS-ja ishte njė anėtare e asociuar, e cila kishte tė drejtė tė marrė pjesė nė takime nė tė cilat ata janė tė ftuar me tė drejtėn e shprehjes dhe tė drejtėn e iniciativės, por pa tė drejtė pėr tė votuar. Megjithatė, edhe nė faqen zyrtare tė PES-sė, thuhet se Partia Socialiste e Shqipėrisė ėshtė anėtare e asociuar, duke hedhur poshtė deklaratėn e shpėrndarė nga selia rozė.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi