ILIRIADA PORTAL

Netėt e Ramės nėpėr sheshe po pėrfundojnė nga dėshtimi, nė turp e katastrofė

Shko poshtė

15122009

Mesazh 

Netėt e Ramės nėpėr sheshe po pėrfundojnė nga dėshtimi, nė turp e katastrofė
Nė Durrės, megjithė presionin e kryetarit tė bashkisė, i zėnė mat nga pallati me 9-kate pa leje, s’kanė marrė pjesė mė shumė se 100 veta. I dėshpėruar, Edvini ka shpallur se protesta e Tiranės nuk do tė mbahet me 21 dhjetor, me rastin e ditėlindjes sė Stalinit, por pas vitit tė ri, kur opozitės shpresohet t’i harrohet turpi i qofteve e plehrave

Edi Rama shtyn turpėrimin e radhės nė Tiranė, pėr pas festave tė fundvitit. Ndryshe, nga deklarimet qė kishin shpėrndarė drejtues tė PS-sė, prej disa ditėsh, pėr njė protestė antimazhorancės, nė 21 dhjetor tė kėtij vitit, pikėrisht nė 130 vjetorin e ditėlindjes sė Stalinit, dje Edi Rama, jo vetėm qė nuk e ka pėrmendur nga Durrėsi, datėn 21 dhjetor, por ka lajmėruar se protesta e radhės nė Tiranė (ajo e vėrteta - tha ai), do tė zhvillohet nė fillimin e Vitit tė Ri, pikėrisht pas festave tė fundvitit.
Me tėrheqjen e djeshme, nga ideja e protestave nė 21 dhjetor nė Tiranė, Edi Rama nuk ka bėrė thjesht njė hap prapa, por ka shtyrė pėr disa ditė turpėrimin e tij tė radhės.
I ndėrgjegjshėm, pse ai nuk do tė mund tė mbledhė asnjėherė nė shesh pėr protesta, aq sa mblodhi Kryeministri dhe Kryetari i PD-sė Sali Berisha njė javė mė parė, Edi Rama, me shpresėn se do tė harrohet ai miting madhėshtor, ka zgjedhur tė shtyjė pėr disa ditė ballafaqimin me atė lum festuesish.
Duke pasur nė vėmendje, se 21 dhjetori, vėrtetė mund tė jetė njė ditė pėrkujtimore, pėr anėtarėsinė e partisė qė ai drejton, por nuk ėshtė aq fatndjellėse pėr protestat e PS-sė, Edi Rama, ka gjetur edhe njė arsye mė shumė, pėr ti mbushur mendjen vetes, pėr tė hequr dorė pėrkohėsisht nga njė tjetėr protestė e dėshtuar, nė Tiranė. Ogur i keq, nė kėtė ftillim tė Edi Ramės, ėshtė edhe njė tjetėr protestė e dy vjetėve mė parė, e organizuar nė 21 dhjetorin e vitit 2007, kur pjesėmarrja e ulėt, e bėri atė protestė tė duket edhe mė qesharake.
Pas kėsaj, Edi Rama, ka zgjedhor dhe po studion, mundėsinė qė me fillimin e Vitit tė Ri, parashikimi i shenjave tė zodiakut, ti ketė rezervuara ndonjė fat, mė tė mirė, se ai i protestės sė 20 nėntorit. Sepse 8 dhjetori, me 500 mijė pjesėmarrės nė njė manifestim pėrkujtimor tė njė dite tė shėnuar, jo vetėm zhvlerėsoi gėnjeshtrėn e Edi Ramės, pėr 7 mijė deri nė 10 mijė qė grumbulloi ai, por e ka vėnė nė pozitė atė, sepse vuan nga kompleksi qė asnjėherė nuk do tė mund tė grumbullojė, jo 500 mijė nė shesh, por as 7 mijė apo 10 mijė qė grumbulloi nė 20 nėntor.
Manifestimi i PD-sė nė 8 dhjetor, pėr mė tepėr pjesėmarrja e madhe, ia prishi planet dhe gėnjeshtrat Edi Ramės, pėr grumbullime protestuesish.
Tregues jo i vogėl ishte edhe pjesėmarrja e mbrėmshme e protestuesve nė Durrės, ku veē disa nėpunėsve tė bashkisė sė Durrėsit dhe disa tė “importuara” nga simotra, bashki e Tiranės, nuk kishte tė tjerė protestues, qė tė besojnė nė demagogjinė boshe tė Edi Ramės.

55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Netėt e Ramės nėpėr sheshe po pėrfundojnė nga dėshtimi, nė turp e katastrofė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 4:44 pm nga ad

Me beri pershtypje qe ky aktivitet i PS nuk ishte pasqyruar dje ne media, ndoshta kjo paska qene aresyeja e vertet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi