ILIRIADA PORTAL

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė

Shko poshtė

15122009

Mesazh 

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė
Zgjedhjet nė kėtė parti u zhvilluan gjatė ditės sė djeshme ku u mbledh Kėshilli Kombėtar. Nga 1267 delegatė tė pranishėm 1204 prej tyre kanė votuar pro, 5 kundėr dhe 4 vota janė shpallur tė pa vlefshme, ndėrkohė qė rreth 30 delegatė kanė apstenuar.

Me kėtė rezultat, Berisha rikonfirmohet kryetar me shumicė votash prej 99%. Gjatė njė deklarate televizive, Berisha teksa pa rezultatin, u shpreh se herėn tjetėr do tė bėndė edhe ata 5 delegatė qė kanė votuar kundėr qė tė votojnė pėr tė. Pėr sa i pėrket kandidimit tė vetėm, Berisha tha se ska se si mund tė ishte ndryshe dhe nuk e nevojshme gara, pasi ai e kishte shpallur fituese partinė nė zgjedhjet e pėrgjithshme.

“Pėrshėndes dhe pėrqafoj secilin qė votuan Sali Berishėn pėr kryetar nė Kuvendin e Partisė Demokratike dhe t’u uroj mbarėsi dhe sukses. T’iu uroj gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri”, tha Berisha. Njėkohėsisht janė zhvilluar zgjedhjet edhe pėr pėrzgjedhjen e 100 anėtarėve tė Kėshillit Kombėtar, rezultatet e tė cilit do tė dalin gjatė sė mėrkurės ose tė enjten. Nė garė pėr kėtė Kėshill ishin rreth 400 kandidatė tė cilėt janė prezantuar gjatė ditės sė djeshme.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 2:49 pm nga flutura

ky sesht lajm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 3:34 pm nga emigranti

po dihej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 4:43 pm nga ad

Me vjen keq qe Berisha ne fjalen e tij ne kongresin e PD nuk mundi te dale jasht korrnizave te retorikes se perditshme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi