ILIRIADA PORTAL

Integrimit, KE i dorėzon sot pyetsorin Shqipėrisė

Shko poshtė

16122009

Mesazh 

Integrimit, KE i dorėzon sot pyetsorin Shqipėrisė
Tiranė – Gjatė ditės sė sotme, Komisioni Evropian do t’i dėrgojė Shqipėrisė pyetsorin pėr statusin e vendit kandidat, ku vendi ynė do tė plotėsojė tė gjitha pyetjet qė do tė jepen nė kėtė pyetsor.
Ambasadori i KE-sė nė Tiranė, Helmut Lohan do t’ia dorėzojė dosjen kryeministrit Sali Berisha.

Ndryshe nga se ka ndodhur me vendet e tjera tė rajonit, si me Malin e Zi dhe Maqedoninė, duket se dorėzimi i pyetsorit nė Tiranė duhet tė jepet nga zyrtarė tė lartė tė KE-sė, por vetėm nė nivel ambasadori.

Nuk dihet ende se pėrse mungojnė zyrtarėt e lartė tė KE-sė, por kjo duket mė shumė si njė mesazh pėr politikėn shqiptare, e cila ėshtė futur nė njė krizė pas zgjedhjeve tė tetorit, kur Partia Socialiste vendosi tė bojkotonte Kuvendin.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25376
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi