ILIRIADA PORTAL

MF: Pagat dhe pensionet jepen brenda dhjetorit

Shko poshtė

18122009

Mesazh 

MF: Pagat dhe pensionet jepen brenda dhjetorit
Tiranė – Ministria e Financave ka bėrė tė ditur se tė gjitha pagat dhe pensionet do tė shpėrndahen nė kohėn e duhur dhe jo nė muajin janar, duke sqaruar opinionin publik se nuk do tė ketė asnjė shtyrje pėr pagesat mujore.
Kjo ministri thekson se brenda muajit Dhjetor tė gjitha shpėrblimet prej 1 miliard lekė, sipas vendimit tė qeverisė do tė shpėrndahen pėr punonjėsit e administratės publike nė masėn 10 mijė dhe 15 mijė lekė si dhe pėr pensionistėt nė shumėn 2500 lekė.

“Brenda muajit Dhjetor do tė pėrfundojnė edhe tė gjitha pagesat e prapambetura prej 400 milion lekė pėr personat me aftėsi tė kufizuara dhe ata qė pėrfitojnė ndihmė ekonomike”, thekson Ministria e Financave.

“Ministria e Financave sqaron se lajmet e shpėrndara pėr pamundėsi financiare tė pagimit tė pensioneve, pagave dhe shpėrblimeve tė fundvitit, janė tė rreme dhe dashakeqe. Gjendja financiare e llogarisė tė Thesarit mundeson respektimin dhe zbatimin e plote tė buxhetit tė shtetit miratuar nė Parlament”, pėrfundon deklarata.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi