ILIRIADA PORTAL

Meta: Opozita qėndrim dekonstruktiv pėr ekonominė

Shko poshtė

18122009

Mesazh 

Meta: Opozita qėndrim dekonstruktiv pėr ekonominė
Tiranė – Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Ilir Meta deklaroi se ėshtė pėr tu ardhur keq pėr retorikėn tėrėsisht jo konstruktive nga ana e pėrfaqėsuesve tė opozitės, nė lidhje me situatėn ekonomike nė vend.
Ai shtoi se vendi ynė ka njė situatė makroekonomike tė qėndrueshme. “Ėshtė pėr tė ardhur keq qė synohet tė pėrhapet panik, pa asnjė logjik ekonomike por mbi tė gjitha politike dhe qytetare, nė njė kohė kur ne duhet tė inkurajojmė njė klimė gjithnjė e mė pozitive ndaj biznesit dhe njėkohėsisht dhe njė sjellje mė optimiste edhe pėr konsumatorėt”, theksoi Meta.

Zėvendėskryeministri, Meta tha se qeveria do t’i realizojė tė gjitha objektivat e saj dhe “unė do tė ftoja tė gjithė pėrfaqėsuesit e opozitės qė tė mos u kundėrvihen reformave ekonomike dhe sociale”.

“Natyrisht ēdo propozim konstruktiv ėshtė dhe do tė jetė i mirėpritur, ashtu sikurse jam i bindur se njė dialog akoma mė i hapur do tė zhvillohet edhe me biznesin dhe pėrfaqėsuesit e tij dhe mė tė gjitha institucionet e tjera rregullatore, me qėllim pėrmirėsimin e klimės sė biznesit akoma mė tej nė vend dhe inkurajimin e tij pėr tė rritur investimet dhe njėkohėsisht pėr mos cėnuar vendet e punės, por pėrkundrazi pėr tė shikuar mundėsitė pėr ti shtuar ato pavarėsisht nga situata e pėrgjithshme globale ekonomike dhe financiare”, tha mė tej Meta.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23948
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Meta: Opozita qėndrim dekonstruktiv pėr ekonominė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Dec 19, 2009 7:00 pm nga nardlushnja

Ky pocaqi do te haje buke edhe keto tre vite dhe do te vdese politikisht.
Per kete hedh bast dhe do ta shikoni.
Genjeu te majten dhe e majta nuk te fal

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 12:03 pm nga flutura

Ky ka vendos te haje buk gjithmon dhe mir ben. E majta nuk i fiton dot zgjedhjet pa kte dhe ky nuk ka ndermend te bashkpunoje me te majten sa koh te jet rama ne krye te PS dhe per kte i heq kapelen.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 12:17 pm nga nardlushnja

flutura shkruajti:Ky ka vendos te haje buk gjithmon dhe mir ben. E majta nuk i fiton dot zgjedhjet pa kte dhe ky nuk ka ndermend te bashkpunoje me te majten sa koh te jet rama ne krye te PS dhe per kte i heq kapelen.

ai ka vdekur por nuk tregon.
ai eshte nje hic qe nuk di te flase

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi