ILIRIADA PORTAL

Miratohet me 72 vota ligji kundėr kumarxhinjve qė denoncohen nga gratė

Shko poshtė

19122009

Mesazh 

Miratohet me 72 vota ligji kundėr kumarxhinjve qė denoncohen nga gratė
Kuvendi miraton me 72 vota pro ligjin e ri pėr Kazinotė, nė tė cilėn do tė ndalojė borxhlinjtė familjarė tė luajnė nė lojėrat e fatit. Asnjė deputet i maxhorancės nuk votoi kundėr apo abstenoi nė kėtė votim. Nė bazėn e kėtij ligji ėshtė parashikuar, nė rast se familjarėt kanė ankesa ndaj burrave, fėmijėve pėr paratė qė shpėrdorojnė, atėherė ēdo subjekt i licencuar duhet t’i ndalojė, pas njoftimit tė marrė nga Njėsia e Licencimit tė Lojėrave tė Fatit. Familjarėt, pėrveē denoncimit pranė kėsaj zyre, duhet tė paraqesin dhe njė certifikatė tė noterizuar, ku do tė vėrtetohej pjesėtari i familjes. Pėrpara votimit, kreu i Komisionit Parlamentar tė Ekonomisė, Edmond Spaho u shpreh se mė kėtė nismė liberalizohet dhe procesi dhėnies sė licencave. Kuvendi gjithashtu miratoi me shumicė votash edhe projektligjet “Pėr ratifikimin e Protokollit II shtesė “Pėr pėrkufizimin e konceptit “Produkte origjinuese” dhe metodat e bashkėpunimit ekonomik” qė zėvendėson Protokollin me tė njėjtin numėr tė Marrėveshjes sė Tregtisė sė Lirė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Turqisė”; “Pėr regjistrimin e pėrgjithshėm tė njėsive ekonomike bujqėsore dhe “Pėr regjistrimin e pėrgjithshėm tė njėsive ekonomike jobujqėsore”. Jashtė rendit tė ditės deputetėt diskutuan mbi dorėzimin e pyetėsorit tė BE, dorėzuar dy ditė mė parė qeverisė shqiptare, ku Kryetarja e Kuvendit e cilėsoi kėtė dokument, si kartolinėn mė tė bukur qė iu bė shqiptarėve pėr festat e fundvitit.

panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25376
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi