ILIRIADA PORTAL

Zajmina, fotot nudo qė e pėrjashtuan nga “Miss Bota 2009”

Shko poshtė

20122009

Mesazh 

Zajmina, fotot nudo qė e pėrjashtuan nga “Miss Bota 2009”
Redona Sadiku

Ishte njė ofertė qė do ta rikthente dhe njėherė Zajmina Vasjarin nė garėn e njė konkursi bukurie, si nė vitin 2002, kur fitoi kurorėn e “Miss Shqipėria”. Po kėsaj here nė garėn ndėrkombėtare tė bukurisė qė u organizua mė 12 dhjetor nė Afrikėn e Jugut, dhe ku konkurruan 112 vajza nga e gjithė bota. Ardit Gjebrea, qė bashkė me Vera Grabockėn kanė ekskluzivitetin pėr pėrfaqėsimn e Shqipėrisė nė “Miss World”, i kishin bėrė ofertė Zajmina Vasjarit pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė si “Miss Albania 2009”. Ata menduan Zajminėn si variantin e dytė pasi i thanė “jo” modeles Aurela Hoxha, pėr faktin se ajo ishte e martuar, njė fakt i palejueshėm nė rregulloren e kėtij konkursi. Ka qenė njė ofertė e veēantė pėr bukuroshen Vasjari, e cila e ka mbajtur tė fshehtė dhe nuk ka dashur tė flasė askund pėr kėtė ofertė. Arsyeja, pasi sipas burimeve tona ajo ėshtė pėrjashtuar nga organizatorėt e “Miss World”, pėr faktin se me njė klikim nė internet ėshtė zbuluar seti i fotografive nudo tė kėngėtares, pėr tė cilat ajo u pėrfol nė faqet e shtypit rozė, gati njė vit mė parė. Po ashtu nė kėto foto ėshtė parė se nė trupin e saj ka pasur disa tatuazhe, detaje tė ndaluara pėr njė konkurrente nė “Miss World”, e cila duhet tė jetė sa mė origjinale. E pyetur rreth kėtij fakti, motra e Zajminės (qė e menaxhon kėngėtaren), ka pohuar se ėshtė e vėrtetė qė i ėshtė bėrė njė ofertė e tillė nga Ardit Gjebrea, por ajo nuk e ka pranuar pėr faktin se gjatė periudhės mė shumė se 1 mujore qė miss-et duhet tė ishin me turne nė tė gjithė botėn, Zajmina kishte planifikuar koncerte nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Zvicėr. Kėshtu sipas saj, Zajmina nuk e pa tė arsyeshme tė linte koncertet pėr njė konkurs tė tillė bukurie, qė do t’i merrte shumė kohė. E pasi nuk mundėn tė pėrfaqėsohen mė Zajminėn nė kėtė eveniment, Vera Grabocka zgjodhi Armina Mevlanin, vajzėn e spikerit tė lajmeve nė “Top Channel” Arben Mevlani, e cila pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė mbrėmjen “gala” tė organizuar nė Johannesburg pak ditė mė parė. Armina Mevlani ėshtė vetėm 18 vjeē, e panjohur pėr publikun dhe ka qenė njė nga kandidaturat mė tė pėrshtatshme pėr kėtė garė qė ka disa rregulla tė paracaktuara, pėr kriteret e pjesėmarrjes. Gjithsesi konkurrenca ishte e fortė kėtė vit u shpall fituese “Miss Gribraltar 2009”, Kaiane Aldorino.

Zajmina dhe fotot nudo
Njė vit mė parė Zajmina Vasjari, ishte emri mė i klikuar nė sitet e internetit pėr shkak tė disa fotove nudo qė u pėrhapėn me shpejtėsi nė botėn virtuale. Fansat e saj ishin shumė kuriozė pėr tė parė fotot nudo, ku ajo shfaqej shumė provokuese dhe e nxehtė. Vetė Zajmina nuk pranoi t’i kishte realizuar ato foto, duke i konsideruar fotomontazhe skandaloze. Bėhej fjalė pėr njė seri prej thuajse tetė fotosh nė tė cilat ėshtė Zajmina Vasjari, ku pozon e zhveshur dhe me ngjyrėn e flokėve tė verdha. Nė periudhėn qė kėto foto u publikuan, ku ajo shfaqet e zhveshur nė disa pozicione tė ndryshme, nė fakt Zajmina ishte kthyer nė brune. Tė gjitha fotot kishin diēiturė emrin e saj, dhe ajo shfaqej nė ambiente tė ndryshme, mes tė cilave edhe foto ku ėshtė e pėrkulur nė njė makinė. Nė komentet e forumistėve poshtė kėtyre fotove, kishte nga ata qė mendonin se ajo i kishte realizuar vetė me dėshirė, por dhe tė tjerė qė mendonin se ishin foto tė bėra me fotomontazh. Edhe pse ajo i ka cilėsuar si fotomontazhe, mbase nuk e kishte menduar qė edhe mund t’i prishnin punė si nė kėtė rast me pėrjashtimin nga gara e njė konkursi botėror bukurie. Dihet qė fansat nė botė kanė shumė dėshirė tė luajnė me imazhin e vajzave tė bukura VIP, duke realizuar fotomontazhe tė tilla. Nė Shqipėri, Zajmina Vasjari ėshtė e para vajzė VIP, imazhi i sė cilės ėshtė pėrfolur pėr foto nudo. Nė vitin 2003 Zajmina Vasjari, sė bashku me disa vajza tė tjera tė bukura pranuan tė realizonin njė kalendar ku shfaqeshin gjysmė tė zhveshura, duke thyer kėshtu njė tabu ndėrsa nxirrnin nė pah linjat e tyre vetėm me tė brendshme.

Panorama


Edituar pėr herė tė fundit nga Teuta nė Sun Dec 20, 2009 12:22 pm, edituar 1 herė gjithsej
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25376
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Zajmina, fotot nudo qė e pėrjashtuan nga “Miss Bota 2009” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Dec 20, 2009 12:21 pm nga ad

Ky fakt mu duk interesant per shkak se ne standarte te tilla nuk i kemi as ne politike e jo me ne aktivitete te tilla.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi