ILIRIADA PORTAL

Rama padi penale Berishės pėr shpifje

Shko poshtė

23122009

Mesazh 

Rama padi penale Berishės pėr shpifje
Tiranė – Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama ka dorėzuar njė kallėzim penal nė Prokurori kundėr kryeministrit, Sali Berisha, qė e akuzon pėr shpifje.
“Nė cilėsinė e personit tė dėmtuar nga vepra penale e kryer, kallėzoj me anėn e kėtij akti shtetasin Sali Ram Berisha, me detyrė Kryeministėr i Republikės sė Shqipėrisė, pasi nė mėnyrė tė pėrsėritur dhe botėrisht ka konsumuar, nė dėmin tim, veprat penale tė shpifjes pėr shkak tė detyrės dhe tė fyerjes pėr shkak tė detyrės si Kryetar i Partisė Socialiste tė Shqipėrisė dhe Kryetar i Bashkisė sė Tiranės, parashikuar pėrkatėsisht nga nenet 240/2 dhe 239/2 tė Kodit Penal”, thuhet nė kallėzim.

Mė tej, kreu socialist, njėkohėsisht edhe kryetari i Bashkisė sė Tiranės ka pėrmendur nė deklaratėn e tij tė gjitha fjalimet e Berishės nė Parlament adresuar Ramės, ku pėrmenden akuza tė ndryshme, deri tek ato personale. Sipas deklaratės sė kallėzimit penal, Berisha ka konsumuar veprėn penale “shpifje ndaj detyrės”.

Rama thekson se thėniet e Berishės janė shpifje dhe qė i drejtohen atij nė mėnyrė tė qėllimshme. Kallėzimi penal drejtuar Prokurores sė Pėrgjithshme, ėshtė dorėzuar pasditen e djeshme nga dy avokatė, Arjan Salati dhe Eno Bushi.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23913
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama padi penale Berishės pėr shpifje :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 1:38 pm nga dini

Ha ha haa...anakronik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 5:28 pm nga emigranti

esht show i rradhes sepse dihet qe Berisha ka imunitetin e deputetit dhe nuk mund te hetohet pa ju heq imuniteti

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 6:47 pm nga nardlushnja

Ja ka bere shume mire.
Le te marre fund politika e ketij rangu se na hapen barkun

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 6:47 pm nga nardlushnja

Ne asnje vend te botes evropiane nuk ka gjera te tilla

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 9:13 pm nga emigranti

sepse ne asnje vend te botes evropiane opozita nuk ve kushte per tu futur ne parlament, ne asnje vend te botes evropiane nuk mbijetojne ne politike njerez qe drogohen (ti lem te tjerat), ne asnje vend te botes evropiane lideri i nje partie nuk ka fuqi absolute mbi anetaresine e partise, ne asnje vend te botes evropiane nuk egziston nje drejtesi kaq e korruptuar si ne Shqipri etj etj etji

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Wed Dec 23, 2009 9:22 pm nga i persekutuari

e bo me terheq vemendjen nga budallalleqet e veta, dhe ka marr rrolin e kundersulmusit me na mush menien

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Dec 24, 2009 6:36 pm nga nardlushnja

emigranti shkruajti:sepse ne asnje vend te botes evropiane opozita nuk ve kushte per tu futur ne parlament, ne asnje vend te botes evropiane nuk mbijetojne ne politike njerez qe drogohen (ti lem te tjerat), ne asnje vend te botes evropiane lideri i nje partie nuk ka fuqi absolute mbi anetaresine e partise, ne asnje vend te botes evropiane nuk egziston nje drejtesi kaq e korruptuar si ne Shqipri etj etj etji
Sepse ne asnje vend te botes nuk qeveriset me hijen e dyshimit te vjedhjeve te votave

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi