ILIRIADA PORTAL

Sondazhi: PD kapėrcen pragun e 50 %

Shko poshtė

24122009

Mesazh 

Sondazhi: PD kapėrcen pragun e 50 %
Politika personale e Edi Ramės po krijon rrjedhje te elektoratit te PS, ndėrkohė qė koalicioni i ri ka marrė bekimin e shumicės dėrrmuese tė shqiptarėve
Njė sondazh mbi qėndrimin e opinionit ndaj zhvillimeve tė fundit politike nė Shqipėri tė kryer javėt e fundit nga njė pėrfaqėsi perėndimore ka paraqitur disa rezultate interesante pėr mėnyrėn e reagimit tė qytetareve ndaj proceseve post-zgjedhore. Nga sondazhi vihet re njė rritje domethėnėse e mbėshtetjes ndaj qeverise dhe ulje drastike e mbėshtetjes ndaj PS. Ajo ēfarė ėshtė domethėnėse ėshtė fakti se ndėrsa mbėshtetja pėr PD ėshtė rritur nė mėnyrė tė moderuar, rritja nė favor tė LSI ėshtė trefishuar nė raport me zgjedhjet e 28 qershorit. Pėrfaqėsia perėndimore nuk ka preferuar tė bėjė publike rezultatet e sondazhit pėr ēėshtje etike dhe pėr tė mos ndėrhyrė nė problemet e brendshme tė Shqipėrisė, por nga tė dhėnat e siguruara nga gazeta vihet re rritja e mbėshtetjes ndaj PD-sė qė tani ndodhet nė pozitėn 47-51%, si edhe rritje e LSI nė nivelin 14-16%. Pėrkundėr kėtyre rritjeve, vihet re rėnie e thellė e PS-sė nė nivelin 26-28%.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi