ILIRIADA PORTAL

Vatikan: Papa shpėtoi i palėnduar nga incidenti (video)

Shko poshtė

25122009

Mesazh 

Vatikan: Papa shpėtoi i palėnduar nga incidenti (video)

Vatikani njoftoi se Papa Benedikti i 16-tė ka kaluar pa lėndime nga njė incident, nė tė cilin njė grua kėrceu mbi barrikada nė Bazilikėn e Shėn Pjetrit dhe Atin e Shenjtė e rrėzoi nė tokė, gjatė Meshės tradicionale tė Krishtlindjeve.
Nė momentin kur Papa po shkonte drejt altarit pėr tė filluar shėrbesėn nė Bazilikėn e Shėn Pjetrit nė Romė, njė grua kaloi barrierėn e sigurisė, e kapi Papa Benediktin dhe e shtriu atė pėrtokė.
Pėr disa minuta nė Bazilikėn e Shėn Pjetrit qė ishte mbushur plot, pati panik.
Kori pushoi sė kėnduari dhe tė pranishmit u shtangėn kur rojet e sigurisė sė Vatikanit vėrshuan drejt vendit ku kishte ndodhur incidenti.
Mesha kėtė vit filloi dy orė mė herėt, pėr t'i dhėnė mė shumė kohė Papa Benediktit pėr tė pushuar gjatė ceremonive tė Krishtlindjeve.
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi