ILIRIADA PORTAL

Deputetėt e PS, pa rroga, dhe pa pasaporta diplomatike

Shko poshtė

25122009

Mesazh 

Deputetėt e PS, pa rroga, dhe pa pasaporta diplomatike
Tiranė – Pėrveē rrogave, deputetėt e Partisė Socialiste, tė cilėt vijojnė bojkotin e Kuvendit qė kurse janė zgjedhur kanė mbetur edhe pa pasaporta diplomatike.
Kryetarja e Kuvendit, Jozofina Topalli ka dorėzuar pranė Ministrisė sė Jashtme emrat e personave qė do tė pajisen me pasaporta diplomatike, ku deputetėt e PS-sė nuk pėrfshihen nė kėtė listė.


Duket se ato nuk do tė kenė asnjė favor pėr tė udhėtuar drejt shteteve evropiane dhe me kėtė vendim, ata do tė trajtohen njėsoj si shtetasit e tjerė. Megjithatė, Kuvendi ka njoftuar prej muaj deputetėt pėr tė dorėzuar pranė Ministrisė sė Jashtme, pasaportat e vjetra dhe certefikata familjare, me anė tė tė cilave do tė mund tė pajiseshin me pasaporta edhe bashkėshortet e deputetėve.

Deri mė tani, rreth 24 deputetė tė PS-sė vazhdojnė ta gėzojnė kėtė tė drejtė edhe pėr 3 vjet, ndėrsa pjesa tjetėr janė tėrėsisht tė rinj, nė fushėn e privilegjeve qė jep edhe statusi i deputetit.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi