ILIRIADA PORTAL

Ēiljeta: Pse e admiroj Jozefina Topallin dhe ēmendoj pėr Edi Ramėn

Shko poshtė

26122009

Mesazh 

Ēiljeta: Pse e admiroj Jozefina Topallin dhe ēmendoj pėr Edi Ramėn
Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga ka shpjeguar dje hyrjen nė politikė pėrmes votimit si anėtare e Kėshillit Kombėtar tė Partisė Demokratike. Nė njė intervistė pėr “Ora-Neės” ajo deklaroi se “vazhdoj kontributin tim pėrmes kėngės. Primare mbetet muzike aty ku kam korrur sukses dhe e kam tė pamundur tė shkėputėm nga muzika pėr shkak se jam pjesė e Kėshillit Kombėtar. Bindjen e mia janė tė djathtė dhe kontributi im do tė jetė nė kėtė parti por pa hequr dorė nga ajo ēka kam ndėrtuar. Unė kam ambiciet e mia nė politike dhe sapo kam hedhur njė hap tė rėndėsishėm nė politikė. Do tė duhet kohė edhe pėr kėtė”. Ēiljeta ka treguar pėr herė tė parė edhe modelin e saj nė politikė. Sipas saj, model pėr tė mbetet ēdo femėr e angazhuar nė politikė. “Nga femrat e sė djathtės gjithnjė mė ka pėlqyer zonja Jozefina Topalli. Ajo ėshtė njė femėr e vetme dhe pėrballet me shumė njerėz nė Kuvend mė bėn ta admiroj”. Ndėrkohė Ēiljeta, si demokratja mė e re, nuk ka ngurruar tė flasė edhe opozitėn, por me tone mjaft tė moderuara. “Opozita ka njė kryetar qė ėshtė ndoshta mė artist se sa unė sepse ka mbaruar pėr pikturė”, tha ajo. Sakaq shtoi se akuzat e PD sipas tė cilave Rama ėshtė piktor i dėshtuar, nuk i ka dėgjuar asnjėherė. Show-girl i njohur vuri nė dukje se ambiciet e saj nė politikė do tė shkojnė edhe mė tej, pse jo edhe si deputete e ardhshme e PD-sė. “Nuk e di se kam menduar. Tė jesh kandidate pėr deputete ėshtė njė gjė e madhe dhe ėshtė edhe njė pėrgjegjėsi e madhe. Pse jo njė ditė por primare ėshtė muzika dhe kontributi im nė kėtė parti”, tha mė tej kėngėtarja. Ndėrsa duke folur pėr komentet qė janė bėrė rreth ekstravagancės sė saj, ajo tha se “nuk ėshtė natyrė ekstravagante”. “Ekstravagancėn ose e pranon fusha e artit ose asnjė tjetėr. Ėshtė diēka qė e kanė bėrė kėngėtaret mė tė mėdha botėrore. Jam njė vajzė qė kam ditur ti pėrshtas veshjen time skenės apo veshjes sė ditės”, tha Ēiljeta. Ajo pohoi se pasi ėshtė votuar nė Kėshillin Kombėtar tė PD, i pari qė e ka uruar ka qenė Flori Mumajesi.

tirana observer
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi