ILIRIADA PORTAL

Mbyllet festivali i kėngės, fiton Juliana Pasha

Shko poshtė

28122009

Mesazh 

Mbyllet festivali i kėngės, fiton Juliana Pasha
Mbrėmė ishte nata e fundit e festivalt tė 48-tė tė kėngės nė Radiotelevizionin Shqiptar, ku fituese u shpall kėngėtarja Juliana Pasha me kėngėn “Nuk mundem pa ty”.
Kėnga fituese ėshtė kompozuar nga Ardit Gjebrea, qė ėshtė edhe autor i tekstit, sė bashku me Pirro Ēakon, kurse orkestrimi nga Shpėtim Saraēi. Ēmimin e dytė e mori Anjeza Shahini me kėngėn “Nė pasqyrė”, kurse tė tretin Kamela Islami me kėngėn “Gjėra tė thjeshta”.

Nė natėn finale u prezantuan 20 kėngė. Evenimenti i kėngės kėtė vit ishte i ndarė nė katėr net. Nė tė parėn kėnduan profesionistėt, nė tė dytėn tė rinjtė (ku u pėrzgjodhėn dy pėr nė natėn finale), nata e tretė ishte pėr duetet, kurse e fundit ishte pėr ēmimet e mėdha.

Juria qė vlerėsoi kėngėt pėrbėhej nga producentja Zana Ēela, kantautori Luan Zhegu, kompozitori Flamur Shehu, shkrimtari Agron Tufa, violinisti Olen Ēezari, mexo-sopranoja Vikena Kamenica dhe kėngėtari Saimir Braho.

Juliana Pasha do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė festivalin europian tė kėngės “Eurosong 2010”, qė do tė zhvillohet nė fund tė muajit maj tė vitit tė ardhshėm nė kryeqytetin e Norvegjisė, Oslo.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Mbyllet festivali i kėngės, fiton Juliana Pasha :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Dec 28, 2009 6:14 pm nga ad

Personalisht mendoj se si asnjeher tjeter kete here juria nuk ka gabuar ne perzgjedhjen e saj. I uroj suksese Juljana Pashes edhe ne Eurosong 2010!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi