ILIRIADA PORTAL

Prifti: Niveli i Fierzės ka rėnė

Shko poshtė

08012010

Mesazh 

Prifti: Niveli i Fierzės ka rėnė
Trianė – Ministri i Ekonomisė dhe Energjetikės, Dritan Prifti, duke informuar mbi situatėn mė tė fundit nga pėrmbytjet, ka theksuar se prurjet nė Fierzė kanė pėsuar ulje, ēka do tė thotė se situata po shkon drejt pėrmirėsimit.Ministri Prifti ka theksuar se nuk pritet mė pėrkeqėsim i situatės. Sipas tij, tashmė prurjet nė Fierzė janė 1300 metėr kub nė sekondė.

“Shumica e borės tashmė ka shkrirė. Ne nuk presim mė pėrkeqėsimin e tiuatės”, theksoi Prifti para pak momentesh, duke shtuar se niveli nė ujėmbledhėsin tjetėr, atė tė Komanit, niveli ka rėnė me 90 centimetra.

Kreu i METE-s lajmėroi se nė Shqipėri tashmė kanė mbėrritur njė grup ekspertėsh nga Italia, tė cilėt do tė ndihmojnė pėr menaxhimin e ujit nė hidrocentrale.


start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi